3 tipy jak vybrat sedací soupravu

Sedací sestava je nedílnou součástí každého obývacího pokoje. Podívejme se společně, jak nechybovat při jejím výběru. Připravili jsme 3 základní tipy pro správný výběr sedačky.

3 tipy jak vybrat sedací soupravu pro vaši maximální spokojenost?

1. Pro kolik osob?

Jedním ze základních parametrů při výběru sedací sestavy je počet osob, které ji budou využívat. Pokud domácnost tvoří početnější rodina, je vhodné sáhnout po trojsedácích či rozměrných rohových sedačkách. Při menším počtu osob v domácnosti vystačí dvojsedák doplněný o taburety.

Jestliže vás často navštěvují známí a kamarádi, budete potřebovat ještě něco víc. Volte trojsedák a celou sestavu doplňte o křesla a taburety. Je to skvělý způsob, jak získat mnoho místa k usazení návštěvy a současně získáte nebývalou flexibilitu.

Kromě počtu osob je důležitým faktorem také volný prostor. V případě, že je místnost menšího rozměru, je vhodné zakoupit sedací soustavu ve tvaru L nebo U, která využívaný prostor efektivně využívá.

2. Jaké materiály u sedací soustavy hledat?

Rám z masivu nebo kovu zaručuje vysokou životnost a funkčnost. Pokud se ale zaměřujete spíše na cenu, skvěle vám poslouží rám z dřevotřísky. Ta se vyznačuje stálými mechanickými vlastnostmi a cena sedačky je oproti masivu či kovu nižší.

Kromě rámu je každý jednotlivý kus sedací soustavy tvořen také výplní, která určuje, jak velkou míru celkového pohodlí pocítíte, když si sednete. Mezi ty nejkomfortnější výplně patří polyuretanová pěna, která disponuje vysokou pamětí materiálu a snadno se vrací do původního tvaru. Teplá výplň se zase skvěle hodí především pro méně frekventovaná křesla a taburety, které nebudou trpět opotřebením.

Jedno doporučen navíc: tvrdší sedáky vám pomohou zachovat správné držení těla a i při delším sezení se vyhnete bolesti zad.

3. Barevná sladěnost je cesta k harmonickému domovu

Posledním z rozhodujících parametrů, na které se doporučujeme zaměřit, je celkový design ─ barevná sladěnost a tvar sedací sestavy. Barevná a výrazná sedací souprava může skvěle oživit usedle zařízený obývací pokoj. Pokud jste se ale nechali barvami unést při malování nebo volbě ostatního nábytku, skvěle vám poslouží sedací souprava střídmějších barev s doplňky v barvách malby nebo ostatního nábytku.A rada na závěr: Nakupujte tam, kde si můžete nábytek vybrat z klidu domova na e-shopu a současně si ho „osahat“ na prodejně. Jena nabízí obojí.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0