Antibakteriální matrace: nejen pro astmatiky a alergiky, zkuste je také!

Pro zdravý spánek je klíčová nejen vhodná postel a matrace, ale také prostředí, ve kterém se dobře dýchá. U alergiků a astmatiků toto platí dvojnásobně. Kromě vhodné vlhkosti vzduchu a pravidelného větrání, se vyplatí i antibakteriální matrace.

V dnešní době se bohužel počet osob trpících astmatem a alergiemi neustále zvyšuje. Abychom si v noci pořádně odpočinuli, kromě kvalitní postele a matrace musíme také vytvořit zdravé prostředí, ve kterém se nám bude dobře dýchat.

Problémem jsou roztoči a plísně

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné látky, astma označuje chronické onemocnění dýchacích cest. Pro alergiky i astmatiky představují problém roztoči a plísně, které se v matracích přirozeně vyskytují. V běžné matraci žijí až dva miliony roztočů, kteří mohou vyvolat alergickou reakci. Řešením jsou matrace pro alergiky, nicméně i pro zdravého člověka je důležité věnovat výběru matrace náležitou pozornost a pečlivě se o ni po zakoupení starat.

Matrace NaturGreen flex H4 má spodní vrstu napuštěnou výtažkem z aloe vera - tím je chráněna před roztoči

Matrace NaturGreen flex H4 má spodní vrstu napuštěnou výtažkem z aloe vera - tím je chráněna před roztoči

Důležitá je pravidelná údržba

V dnešní době není problém sehnat vhodnou matraci, která usnadní spánek lidem s alergiemi a astmatem. Mezi populární matrace pro alergiky a astmatiky patří například pružinové nebo latexové matrace, u kterých lze dostatečnou péčí zabránit přítomnosti alergenů. Matraci pravidelně vysávejte a čistěte – chránič matrace, který v noci absorbuje pot, perte minimálně 6x do roka.

Speciální matrace mikroorganismy hubí

Existují však i speciální antibakteriální matrace. Ty jsou vyrobeny z různých materiálů, které zamezují výskytu roztočů a bakterií. Mezi takové materiály patří již zmíněný latex, aloe vera a především antibakteriální pěna, která bakterie a další mikroorganismy účinně ničí. Navíc je schopná odvádět vlhkost a teplo mimo matraci, což ji dělá odolnou proti vzniku hub a plísní.

Dalším oblíbeným produktem je antibakteriální potah na matrace. Ten díky probiotickým jednotkám dokáže likvidovat potravu roztočů, čímž se jejich výskyt razantně sníží. Látka kvalitních potahů obsahuje také ionty stříbra, které se vyznačují jedinečnými antibakteriálními vlastnostmi, jejichž účinnost se nesníží ani častým praním. Praní potahu je zcela zásadní – jediné vyprání na šedesát stupňů zničí až 99,9 % všech alergenů.

Matrace Aquatic Antibacterial díky specialíní pěně Sanitized zamezí tvorbě plísní. Potah je pratelný

Matrace Aquatic Antibacterial díky specialíní pěně Sanitized zamezí tvorbě plísní. Potah je pratelný​

Větrání a ideální vlhkost

Udržujte v ložnici vždy o 3 až 4 stupně méně, než je okolní teplota. V zimě, kdy většina domácností vytápí na 22°C se vám bude příjemně spát v 17-19°C. Pravidelně větrejte, rychle a intenzivně. Neméně důležitá je i správná vlhkost – příliš suchý vzduch se špatně dýchá, protože vysušuje sliznice, příliš vlhký vzduch naopak vyhovuje roztočům a plísním. Ideální vlhkost vzduchu se pohybuje mezi 40-50 % což nejlépe zjistíte vlhkoměrem.

Dostatečně dlouhý spánek

Pokud svému tělu nedopřejete dostatečně dlouhý a kvalitní spánek, můžete se v budoucnu setkat s mnoha problémy, mezi které patří i onemocnění srdce a cév a další choroby. Na antibakteriální matraci a potahu se z dlouhodobého hlediska rozhodně nevyplatí šetřit, zejména pokud trpíte alergiemi nebo astmatem.

Vsaďte na prověřené značky

Antibakteriální potah na matrace i samotné antibakteriální matrace nevybírejte jen podle ceny a vyberte si ověřeného kvalitního výrobce. Podezřele levná nekvalitní matrace vám totiž může způsobit další zdravotní problémy, zejména pak bolesti zad a páteře. Mějte na paměti, že matraci je v každém případě po pěti až deseti letech používání vhodné vyměnit.

 
Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0