GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Co to jsou blokové kuchyně?

Když si kupujete novou kuchyňskou linku, můžete si ji sestavit na míru nebo zvolit již hotovou sestavu – tzv. blokovou kuchyni. Výhod těchto kuchyňských bloků existuje hned několik: obvykle bývají levnější, jsou přizpůsobené i pro menší byty a máte jistotu, že je sestavoval někdo, kdo ví, jak kuchyni správně uspořádat

Odpadá starost se zónováním

Možná to na první pohled nevypadá, ale sestavit funkční a ergonomickou kuchyni není jen tak. Každá kuchyně má tři základní zóny:

  • zónu pro skladování potravin,
  • zónu pro čištění potravin a umývání nádobí
  • a zónu pro vaření. 

Při sestavování linky musíte přemýšlet tak, aby na sebe zóny plynule navazovaly a vy během vaření nemuseli po kuchyni příliš cestovat. Cílem je, abyste se přirozeně a bez zbytečných kroků přesouvali z jedné zóny do druhé a zároveň měli po ruce vše potřebné.

Zatímco při sestavování kuchyně na míru vás čekají dlouhé hodiny vymýšlení a neustálého přesouvání skříněk, ledničky nebo dřezu, u blokové kuchyně to všechno někdo vyřešil za vás. Jenom si vyberete linku, která rozměrem a orientací sedí do vašeho kuchyňského prostoru. Toť vše.

 


V blokových kuchyních neděláte žádné zbytečné kroky na víc. Kuchyně Emilia Lux, JENA NÁBYTEK
V blokových kuchyních neděláte žádné zbytečné kroky na víc. Kuchyně Emilia Lux, JENA NÁBYTEK

 

Blokové kuchyně šetří místo

Hotové kuchyňské sestavy jsou jako stvořené pro menší panelákové byty, protože architekti či designéři je obvykle záměrně navrhují tak, aby zabíraly co nejméně místa. Máte tak jistotu, že menší prostor kuchyně využíváte skutečně na maximum.

Není výjimkou, že mezi kuchyňskými bloky najdete sestavy bez horních skříněk, které jsou určené zejména pro podkrovní byty se zkosenou střechou, kde na tyto skříňky není prostor. O více se pak architekti snaží, aby maximálně využili každý centimetr spodní řady skříněk a úložných prostor.

 

Luxusní kuchyně Idea s XL úložnými prostory a s rozměrem 180 cm vejde i do malých místností.

Luxusní kuchyně Idea má XL úložný prostor a přesto nezabere mnoho místa - jen 180 cm

 

Jsou levnější a rychleji hotové

Kuchyňské bloky se vyrábí sériově, proto jsou přirozeně levnější než kuchyně sestavené na míru. To ale rozhodně neznamená, že by byly méně kvalitní – mezi sériově vyráběnými kuchyňskými linkami najdete jak cenově dostupné řady za pár tisíc, tak i luxusní kuchyně ze špičkových materiálů pro náročné. Vždy ale platí, že ta stejná kuchyně na míru vyjde dráž.

Méně zdatné kutily potěší i to, že hotové kuchyňské linky jsou jednodušší na montáž. Hotovou sestavu vidíte na fotkách, ke kuchyni navíc dostanete podrobný návod. Už za pár hodin po doručení linky tak můžete klidně začít vařit.

Při rozhodování mezi kuchyní na míru nebo hotovým kuchyňským blokem se nemusíte automaticky rozhodovat pro první možnost. Přes všechny nesporné výhody kuchyní na míru mají hotové sestavy také svá plus. Pokud bydlíte v menším bytě, jste v nájmu, nechcete za kuchyni utrácet majlant nebo vybavujete byt pro podnájemníky, dávají blokové kuchyně často mnohem větší smysl.