GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Jak odstranit zápach ze sedačky?

Čalounění pohovek a sedaček pohlcuje pachy z okolí. Přítomnost domácích mazlíčků, vylité pití či skvrny od jídla se dříve či později projeví nevábnou vůní vaší sedačky. Pokud chcete, aby sedačka vydržela co nejdéle ve skvělé kondici a reprezentativním stavu, přečtěte si, jak z ní zápach odstranit.

Látkové čalounění je k absorpci pachu náchylnější, je totiž více propustné než kůže nebo koženka. Pokud však nemáte sedačku znečištěnou i jinak, není většinou potřeba žádné hloubkové čištění pomocí speciálních strojů a přípravků. I když samozřejmě ani to není od věci - třeba při jarním úklidu.

Čalouněné sedačky

  1. Důkladně vysajte celou sedačku vysavačem s hubicí určenou k vysávání čalounění. Odstraňte veškerý prach, vlasy a další nečistoty. Nezapomeňte také na polštáře a opěrky.
  2. Jedlou sodou posypte čalouněné plochy vaší sedačky, následně ji do sedačky vmasírujte a postříkejte vodou z rozprašovače. Takto nechte působit aspoň půl hodiny. V případě, že je zápach silný, nechejte sodu účinkovat přes celou noc. Jedlá soda skvěle pohlcuje pachy.
  3. Sedačku opět vysajte, abyste odstranili zbytky jedlé sody. Pozor! Pokud nemáte vysavač s funkcí mokrého vysávání, vysajte sedačku až následující den – po jejím dokonalém vyschnutí.

Tip: Pokud máte k dispozici vysavač na mokré čištění/extraktor, použijte jej. Nejen že usnadní práci, ale budete s čištěním i rychleji hotoví.

Kožené a koženkové sedačky

  1. Důkladně vysajte a vlhkým hadříkem setřete veškeré nečistoty a sedačku otřete dosucha.
  2. Použijte čajovou lžičku tekutého neutrálního mýdla (například dětské tekuté mýdlo, Dove aj.) smíchanou s hrnkem teplé vody. Sedací soupravu, případně její nelibě vonící část, tímto roztokem umyjte.
  3. Pro odstranění případných zbytků mýdla použijte hadřík navlhčený v čisté vodě. Následně osušte měkkým, suchým hadříkem.
  4. Pokud zápach i nadále přetrvává, použijte enzymový čisticí prostředek vhodný na kožené čalounění. Před samotným použitím si pečlivě přečtěte návod ke správnému používání dané značky. Obecně se tyto přípravky nanesou na postižené místo (případně celou sedačku) a nechají působit. Enzymy v čističi obsažené zničí bakterie, které zápach způsobují. Před prvním použitím čisticího prostředku však vyzkoušejte jeho případnou reakci na části čalounění, která není vidět.

Může se stát, že jedno čištění nebude stačit – záleží na příčině nepříjemné vůně. V tomto případě doporučujeme čištění zopakovat. 

Prevence je důležitá

Aby vaše sedačka vydržela co nejdéle krásná, čistá a voňavá, nepodceňte prevenci. Látkovou sedačku pravidelně impregnujte speciální nano impregnancí, která obalí jednotlivá vlákna před vniknutím nečistoty. Sedačku pravidelně vysávejte a udržujte čistou. Impregnace je důležitá i u kožených sedaček.

 
Majitelé domácích mazlíčků musí sedačku čistit častěji.
Majitelé domácích mazlíčků musí sedačku čistit častěji.