GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Jak osvětlit kuchyni a kuchyňskou linku

Světlo nad jídelním stolem má vyvolávat příjemnou rodinnou atmosféru, osvětlení nad kuchyňskou linkou zase musí nabídnout dostatečně ostré světlo pro pohodlnou práci. Čtěte, jak osvětlit jídelnu a kuchyňskou linku, aby se vám v kuchyni dobře jedlo, relaxovalo i pracovalo.

Osvětlení kuchyňské linky

K osvětlení pracovní desky nejlépe využijte LED bodová svítidla po celé délce linky, abyste rovnoměrně a přirozeně osvítili celou pracovní plochu. Svítidla umístěte například pod horní skříňky, kde nebudou rušit design kuchyňské linky.

Při práci v kuchyni se potřebujete soustředit, proto volte zářivky vyzařující chladnější bílé světlo (přibližně 5 000–6 000 kelvinů). Světlo s touto teplotou je nejpodobnější přirozenému dennímu světlu a podporuje koncentraci při práci.

 

Bodové osvětlení je dnes již základ, vhodné jsou i pásky uvnitř skříněk

Bodové osvětlení je dnes již základ, vhodné jsou i pásky uvnitř skříněk

 

Bodové osvětlení pracovní plochy doplňte LED páskami v samotných kuchyňských skříňkách – například pod poličkami nebo v šuplících. Díky tomu nemusíte při každé noční návštěvě kuchyně rozsvěcovat hlavní světlo, ale vystačíte si jen s tlumeným osvětlením LED pásek. Ty se automaticky rozsvítí pokaždé, když skříňku otevřete.

Dávejte si nicméně pozor, pokud máte linku v lesklém provedení. V takovém případě si musíte ohlídat, aby světla nevrhala nepříjemné odlesky.

Osvětlení jídelny

Jestliže máte v kuchyni jen malou jídelnu, zvolte jediné centrální světlo, které umístěte nad jídelní stůl. Světlo by mělo být teplejší než v případě kuchyňské linky, doporučujeme teplotu přibližně 2 800–3 300 kelvinů. Takzvané žluté světlo vytváří příjemnou, útulnou a hřejivou atmosféru, která při společné rodinné večeři přijde vhod.

U větších jídelen volte dvě centrální světla vedle sebe, případně jediné větší svítidlo s více rameny a žárovkami. S takovým svítidlem osvětlíte větší plochu a zajistíte, aby v jídelně nezůstal žádný tmavý kout.


Abyste měli osvětlení jídelny plně pod kontrolou, vybírejte nejlépe polohovatelná svítidla, která můžete dle potřeby stáhnout nebo vytáhnout. Vhod vám přijdou také svítidla, u kterých máte možnost měnit intenzitu osvětlení. Na romantickou večeři pak světlo příjemně ztlumíte, zatímco na rodinnou oslavu naopak intenzitu zvýšíte.

 

Nad jídelní stůl zvolte teplejší světlo než v kuchyni

Nad jídelní stůl zvolte teplejší světlo než v kuchyni​, doporučujeme teplotu přibližně 2800-3300 kelvinů