GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Jak pečovat o koženou sedačku, aby dlouho vydržela

Kožené sedačky jsou na údržbu náročné: vyžadují pravidelnou impregnaci, čištění speciálními prostředky i velmi šetrné zacházení. Když jim ale tuto péči dopřejete, budete mít nádhernou sedačku dnes, zítra i za 10 let. A to už za tu námahu stojí.

Pozor na teplotu i vlhkost

Kůže, respektive useň, miluje stálé klimatické podmínky. Nejvíce jí vyhovuje 40–70% vlhkosta teplota v rozmezí 15–35 stupňů Celsia. Jestliže ji například vystavíte teplejšímu a suššímu prostředí, začne ztrácet svou pružnost, ztvrdne a popraská.

Je proto důležité, abyste koženou sedačku ve svém obýváku správně umístili. Nedávejte ji blízko topení ani ke krbu a snažte se, aby na ni přes den co nejméně svítilo slunce. Pokud jste celý den v práci a vracíte se domů až navečer, zatemněte v obýváku žaluzie, ať na sedačku zbytečně nesvítí.

Sedačka Sammy do U je prostorná,  má polohovatelné podhlavníky a neotřelý design

Aby kožená sedačka vydržela krásná, musíte o ni pravidelně pečovat. Sedačka Sammy

Buďte k sedačce šetrní

Zejména světlé kožené sedačky se hodně rychle špiní – abyste je nemuseli čistit každý druhý den, nesedejte si na sedačku v džínách, v bundě nebo v opasku. Problémové je i vlhké oblečení. Pokud například přijdete zvenku, běžte se ihned převléct do čistého a suchého.

Podobně na sedačku nepokládejte noviny nebo časopisy, které mohou pouštět barvu a kůži ušpinit. Ničitelem kožených sedaček je také lidský pot, proto si alespoň na léto pořiďte přehoz. Vybírejte ale takový, který nepouští barvu. Přehoz pro vás bude nevyhnutelný také v případě, že čekáte návštěvu malých dětí.

Vůbec nejtěžší je to s koženou sedačkou v domácnostech s malými dětmi, psy nebo kočkami. V takových případech děti nebo mazlíčky do obýváku raději vůbec nepouštějte – nebo to opět vyřešte přehozem.

Dvakrát ročně impregnujte

Useň přirozeně vysychá a ztrácí pružnost, proto musíte koženou sedačku pravidelně impregnovat. Naimpregnujte ji hned po nákupu a poté každých šest měsíců.

Koženou sedačku vždy impregnujte jen speciálními přípravky k tomu určenými. Někteří tvrdí, že kůži můžete impregnovat i pomocí běžného oleje nebo tuku, ale nevěřte jim. Impregnace slouží k ošetření a ochraně horní vrstvy usně – jestliže ji namastíte obyčejným olejem, useň olej rychle vsákne a impregnace nebude sloužit svému účelu.

Při impregnaci používejte utěrku z mikrovlákna, aplikační houbičku nebo velmi jemný hadřík. Na sedačku netlačte, přípravek roztírejte jemnými krouživými pohyby a nechte působit podle návodu. Poté sedačku čistou utěrkou jemně vytřete do sucha.

Při čištění hraje roli každá minuta

Jestliže si na sedačku něco vylijete, jednejte rychle. Nečistotu nejprve odsajte jemným hadříkem, pak místo vyčistěte čisticí emulzí, případně speciálním čističem na skvrny, a nakonec vytřete do sucha. Vždy používejte jen přípravky určené pro čištění kůže.

Nezapomínejte ani na pravidelnou péči. Sedačku jednou týdně vysajte a otřete mírně vlhkou utěrkou, ihned poté povrch otřete suchým hadříkem.

 

Pravidelná péče je základ. Sedačku 1x týdně vysávejte, ať vám co nejdéle slouží

Pravidelná péče je základ. Sedačku 1x týdně vysávejte, ať vám co nejdéle slouží​

 

Přibližně 3× do roka pak své sedačce dopřejte generální úklid. Využijte k tomu čisticí emulzi a utěrky z mikrovlákna, opět čistěte jemnými krouživými pohyby. Dejte si přitom záležet především na místech největší zátěže, jako jsou opěrky, sedák a područky. Po čištění sedačku znovu vysušte jemným hadříkem.