GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Jak vybrat botník

Znáš ten pocit, když přijdeš do předsíně a udeří tě do očí kopy bot, povalující se ve všech myslitelných koutech? S tímto nepořádkem jednoduše zatočí hrdina jménem botník. Máme pro tebe několik praktických tipů, s nimiž snadno vybereš botník, který do tvé předsíně sedne jako střevíček na Popelčinu nožku.

Střecha nad hlavou pro každou botu

Každá domácnost má pro svůj botník jiné požadavky. Botníky mají různé typy úložných prostorů, které jsou vhodné pro různé druhy obutí. Než si botník pořídíš, zkontroluj svou výbavu a přesvědč se, že do něj tvé botky zapadnou.

Policový botník

  • Vyklápěcí botníky

Zejména majitele menších předsíní potěší vyklápěcí botníky. Skládají se zpravidla z několika přihrádek v šikmém úhlu, do kterých boty hladce zapadnou. Mezi jejich výhody patří elegantní design a skladnost. Často jsou vybavené také praktickou zásuvkou na lžíci a jiné drobnosti. Nevýhodou je, že málokdy pojmout vyšší obuv.

  • Policové botníky

Pokud máš pořádně naditou sbírku fešného obutí, potěší tě policové botníky. Patří obvykle mezi větší a objemnější kousky, některé svou velikostí dohánějí skříně. Podle vzdálenosti mezi policemi se do nich vejdou i holinky a jiné mohutnější boty. Ocení je zejména větší domácnosti se spoustou členů.

  • Závěsné botníky

Fanoušci moderních interiérů si oblíbí závěsné botníky, které mají šmrnc a jsou úsporné. Nezabírají místo na podlaze předsíně a boty jsou v nich doslova na dosah ruky. Jelikož jsou v nich boty neustále na očích, je dobré pamatovat na to, aby v domácnosti všichni své páry udržovali čisté.

  • Sedací botníky

Milovníci pohodlí a majitelé obuvi se složitým šněrováním ocení sedací botníky. Obvykle jsou vybavené pohodlným povrchem, na který lze při nazouvání bot usednout. Pokud sedací botník v horní části nemá polštářek, lze ho snadno dokoupit.

Výklopný botník

Nezapomeň na materiál

Materiál je u botníku obzvláště důležitým prvkem. Protože je ukládaná obuv často špinavá, je nutný snadno omyvatelný materiál. Tím je například populární lamino, které stačí jednoduše otřít hadříkem. Milovníci přírody mohou zvolit také dřevo, ale musí počítat s tím, že postupně může měnit barvu a je nutné ho udržovat speciálními přípravky a laky. Kov a plast jsou snadné na údržbu, ale mohou být méně stabilní.

Sladěný interiér? Obuj se do toho!

Ačkoli je botník spíše praktickým kouskem domácnosti, je vhodné vybrat takový, který do domácnosti stylově zapadne. Botníky jsou k dispozici v mnoha designech od rustikálních přes skandinávské až po minimalistické moderní kousky. Je dobré botník barevně a stylově sladit minimálně se skříní, zrcadlem a dalším předsíňovým nábytkem. Ambicióznější amatérští designéři si mohou botník a další vybavení předsíně sladit rovnou s vybavením celé domácnosti.

Vyber si botník z naší nabídky