Máme nový web! Moderní a přehledný. Více informací zde.

Vyhledat

GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Jak vybrat kancelářskou židli

Jak zvládnout sezení u počítače bez úmorné bolesti zad a páteře? To je otázka, kterou si v dnešní době pokládá stále víc lidí. Základem je výběr správné kancelářské židle. Právě ona má na záda během práce u počítače největší vliv, a proto je vhodné být při jejím výběru obzvláště pečlivý. Máme pro tebe několik tipů, jak najít tu pravou.

Kancelářská židle Racer IIDoba sezení

Základem je položit si otázku, kolik času budeme na židli denně trávit. Každé sezení delší než čtyři hodiny je pro páteř solidní zátěží, a proto je rozdíl, zda kupujeme židli na občasné sezení či na každodenní osmihodinovou práci. Při druhé zmíněné variantě je nutné zvolit židli s kvalitní ergonomií (schopností přizpůsobit se lidskému tělu), bederní opěrou, podpěrkami na ruce a výškově nastavitelným opěrákem.

Nastavitelná opěrka zad

Jednou z nejdůležitějších součástí kancelářských židlí je právě nastavitelná opěrka zad, neboť zabraňuje nežádoucímu prohýbání bederní páteře. Neměla by chybět ani možnost posunout opěrku dozadu a dopředu, neboť kolena by se během sedu neměla dotýkat přední části sedáku.

Kancelářská židle Foster

Podpěrky na ruce

Podpěrky nejsou pouze designovým doplňkem. Jsou skvělými pomocníky pro to, aby se ruce zbytečně neunavily. V ideálním případě by měly mít nastavitelnou výšku, aby měl člověk paže v pravém úhlu vůči tělu (což poskytuje úlevu šíji a ramenům). Nejlepší variantou jsou čalouněné podpěrky, díky kterým se ruce vyhnou otlakům.

Nastavitelná výška sedu

Nezbytnou funkcí kancelářských židlí je možnost nastavit si výšku sedu, ať už z praktického nebo zdravotního důvodu. Aby se člověk mohl dívat do monitoru zpříma a zbytečně se nehrbil, musí si správně nastavit výšku sedu.

Kancelářská židle Concordo

Houpací mechanismus a kolečka

Houpací mechanismus není pouze antistresovou vychytávkou, ale rovněž zjednodušuje pracovní úkony. Člověk je díky němu na svém pracovišti flexibilnější, což platí i pro kolečka a otáčecí mechanismus. Dokumenty v regálu na druhé straně místnosti budou rázem na dosah ruky.

Opěrka hlavy

Hlavová opěrka je příjemným benefitem některých kancelářských židlí a ocení ji zejména ti, kteří na židli tráví podstatnou část dne. Příjemně uleví krční páteři a při občasném odpočinku ponese váhu hlavy. Měla by být polohovatelná.

Potahový materiál

Kostru židle již máme za sebou, teď se podíváme na její kabát. Majitelé luxusních kanceláři jistě rádi sáhnou po pravé kůži, která židli začlení do elegantního interiéru. Do méně honosných kanceláří výtečně zapadne i židle s klasickou potahovou látkou, která je k dispozici v mnoha  tvarech a odstínech. Praktickou volbou je síťovina, která je vysoce prodyšná a lépe cirkuluje vzduch, což přijde vhod v kancelářích bez klimatizace.

Vyber si kancelářskou židli z naší nabídky