GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Jak vybrat skříně

Naprosto nepostradatelnou součástí našich bytů a domů jsou skříně. Kam jinam bychom schovali hromady oděvů, bot, dětských hraček či sezónních věcí? Zahoďme krabice a pojďme si říct, jak vybírat do domácnosti skříně a na co  při jejich výběru nezapomenout. 

Materiál

Předpokládáme, že při výběru skříně neprahne drtivá většina po exotickém dřevu a proto zúžíme výběr na dvě největší skupiny – lamino a masiv. Každý z materiálů má své příznivce a odpůrce. Nejdůležitější je zvolit kvalitního prodejce, který umí u svých dodavatelů zajistit kvalitní materiály, ať lamino či masiv.

Jak vybrat skříně
 

Vlastnosti lamina

 • Levnější materiál
 • Dostupnost velkého množství barevného provedení
 • Velmi tvrdý a snadno udržovatelný povrch
 • Odolnější proti poškození

Vlastnosti masivu

 • Cenově dražší materiál
 • Viditelné letokruhy dřeva vyvolávají lepší pocit z materiálu
 • Každý kus nábytku je strukturou dřeva originál
 • Snáze se opravuje, ale je náročnější na pravidelnou údržbu
 • Dlouhá životnost

 

Při výběru skříně je důležité kvalitní kování, panty a úchytky, na nichž se nedostatečná kvalita projeví nejdříve. U zásuvek  dbejte na použití kvalitních pojezdových mechanismů. Každodenní boj s otvíráním zásuvek by vás mohl brzy připravit o poslední nervy. Nepodceňujte možnost přichycení skříněk sobě i ke zdi. Počítejte s nerovností podlahy a zatížením skříněk. Čím vyšší nábytek, tím horší je jeho stabilita, proto předem přemýšlejte o přístupu do skříní, které jsou vyšší než vy

nabídka šatních skříní

Dvakrát měř, jednou řež

Můžeme si vybírat z nabídky skříně, které se nám líbí a jsou in. Můžeme si je určitě i koupit. Ale pokud si pořídíme dvoumetrovou skříň do metrového výklenku, tak díru do světa asi neuděláte.  Změřit si vytyčený prostor pro skříň je první a nejdůležitější krok. Změřte pečlivě nejen prostory pro výšku a šířku, ale také hloubku skříně. Pamatujte na to, že žádná zeď není absolutně rovná, proto i pro vestavěné skříně pamatujte s rezervou na tyto nerovnosti. Nezapomeňte při plánování, že by skříně neměly být v blízkosti radiátorů a musí být mezi nimi dostatečný prostor, abyste doma zbytečně neměli nějaké ohnivé překvapení. Nenechejte bez povšimnutí ani dveře a okna. Musí se nějak otvírat a ke zbytečné, abyste si novou skříň otloukli jejich klikou.  Kvůli odvzdušnění a ovládání skříně by měly být skříně přístupné i z boku.

Rozměry skříně

Aby nám opravdu nová skříň dobře sloužila, nesoustřeďte se jen na prostor, kde bude umístěna, ale také na to,co v ní budete uchovávat. Správná skříň musí mít dostatečný prostor pro uložení oblečení a věcí, které tam potřebujete skladovat. Volně stojící skříň by měla být stabilní, uzamykatelná a bezpečná svým provedením.

 • Rozměry skříně
  Hloubka šatní skříně

Pro skladování oblečení na ramínku záleží, jestli je šatní tyč rovnoběžná se zadní částí, hloubka by tedy měla být cca 60 cm. Pokud máte tyč kolmou na záda, tak volte raději tyč výsuvnou. Zde se hloubka skříně řídí spíše hloubkou složených triček/kalhot apod.  Hloubka by měla být okolo 45 cm. Hloubka šuplíků už nevyžaduje tolik pozornosti. Většinou jsou to prostory pro malé věci a ty jsou skladné a lze je jednoduše přeskládat.

 • Šířka a výška skříně

Opět je důležité si klást otázku, co budete ve skříni mít.  Kupte skříň, kde dáte vedle sebe 2  nebo 3 nebo 4 trička. Koupit si skříň, kde bude prostor pro 3,5 trička, je neefektivní. Zbytečně zaplatíte za 0,5 prostoru, který nevyužijete a navíc ve skříni tento prostor bude působit neuspořádaně. Výška skříně je důležitá, pokud chcete skladovat kabáty a šaty. Minimální výška by v takovém případě měla být 150 cm.

 • Tloušťka jednotlivých stěn a polic skříně

Tloušťka jednotlivých polic i stěn hraje roli, standardní tloušťkou bývá uváděno 18 mm, ale záleží i na provedení. Skříně z lamina o menší tloušťce také dost snesou,  jsou totiž pevnější.

 • Vnitřní uspořádání

Šatní skříň je určená pro zavěšení oblečení na šatní tyč. Tato skříň má po celé šířce zabudovanou šatní tyč, kterou můžete také snadno sundat a využít prostor například pro skladování lyží. Policová skříň se skládá z polic, které lze libovolně umístit a nastavit tak rozestup mezi jednotlivými policemi, které drží čtyři úchytky po bocích skříně. Kombinované skříně nabízí uživateli obě varianty, tzn. jedna část skříně je se šatní tyčí, druhá část skříně je policová. Kombinovaná skříň je nejvyhledávanější a nejpoužívanější mezi uživateli, vzhledem k uspořádání vnitřního prostoru.

Nabídka skříní do předsíně

Jak vybrat skříň do ložnice?

Při výběru skříně do ložnice záleží na tom, kolik prostoru tam máte a zda ložnice slouží i jako úschovna oblečení.  Pokud máte v ložnici dostatek místa, tak doporučujeme pořídit více skříní, oddělené šatní a policové skříně. Pokud však máte místa nedostatek, tak volte určitě skříň kombinovanou, kde pohodlně v policích uložíte oblečení, které můžete poskládat a na šatní tyč pověsíte jen to, co by se vám složením pokrčit. Skříně do ložnice bývají většinou velké a široké. Aby majitelé ušetřili místo, je praktické koupit skříň s posouvacími dveřmi do stran. Nezapomeňte také nechat volný prostor mezi skříní a postelí.

Jak vybrat  skříň do předsíně?

Skříně do předsíně mohou být součástí předsíňových stěn nebo ji můžete koupit samostatně. Pokud doplňujeme stávající předsíňovou sestavu o skříň, tak by měla se sestavou korespondovat a vypadat stejně. Do šatní skříně, vybavené šatní tyčí, pohodlně a přehledně uložíme každodenně nošené oblečení i ve větším množství.