GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Jak vybrat správnou matraci

Kvalitní spánek je základem dobrého zdraví. Dejte si proto záležet na výběru matrace, vždyť na ní prospíte celou třetinu života. Při výběru berte v potaz tyto faktory: tělesná váha, dýchací problémy a preference tvrdosti.  Pokud chcete opravdu kvalitní matraci pro každodenní spaní, nebojte se větší investice. Určitě se vám totiž vyplatí.

Výběr matrace úzce souvisí s výběrem kvalitního roštu. Jedině kombinace matrace s vhodným roštem vám zajistí dokonalé rozložení hmotnosti těla, páteř bude mít zajištěnou dostatečnou oporu a uvolní se vám zádové svaly. Zajímá vás jak postupovat při výběru roštu? Přečtěte si článek Jak vybrat správný rošt.

Materiál

Visco pěna

Tento typ matrace ocení zejména ti, kteří trpí bolestmi zad a kloubů. Pěna, ze které je matrace vyrobena, mění svou tvrdost na základě teploty a tlaku lidského těla. Při kontaktu s  tělem začne pěna měknout a přizpůsobí se vaší anatomii. Je tak ideální ortopedickou podporou pro páteř. Matrace má efekt tzv. pomalého vracení, který má za následek rovnoměrné rozkládání tlaku na lidské tělo. Efekt pomalého vracení může mít dobrý vliv na krevní oběh, může zlepšovat kvalitu spánku a dokonce zmírnit bolesti zad a kloubů. Matrace z Visco pěny je navíc hypoalergenní, antiroztočová a antiplísňová. Je vhodná pro každodenní spaní.

 

HR/ studená pěna

Jedná se moderní a kvalitní typ polyuretované pěny, který je vyrobený bez použití formaldehydů a dalších škodlivých látek. Pro HR pěnu je typická její tvarová stálost, pevnost a dlouhá životnost. Otevřená buněčná struktura zajišťuje vysokou prodyšnost, díky které dochází k optimálnímu odvádění tepla a zároveň k omezení výskytu roztočů. Matrace s touto výplní je vhodná pro každodenní spaní a doporučuje se také pro děti a mládež

 

 

RE/ PUR pěna

PUR pěna neboli molitan, je kvůli své pružnosti, tvarové stálosti a cenové dostupnosti, dlouhodobě nejpoužívanější materiál pro výrobu matrací. Ty se skládají buď z jedné vrstvy PUR pěny, nebo z více vrstev, které mají různou tuhost. Díky vynikající nosnosti bez deformací je PUR pěna vhodná pro osoby s větší tělesnou hmotností. Tento materiál se také doporučuje osobám, které preferují tvrdší spaní. Matrace v nižší cenové kategorii jsou vhodné spíše pro příležitostné spaní, na dražších můžete spát každodenně. 

 

 

 

Bio pěna/zdravotní

Jak již název napovídá, matrace je vyrobená ze surovin z přírodních olejů. Mezi ně patří sójový olej, ricínový i slunečnicový olej a výtažky z aloe vera. Tyto přírodní extrakty nahrazují suroviny, které byly vyrobeny z ropy. Matrace vylučuje vznik proleženin a podporuje dýchání kůže. Díky tomu je pokožka pružnější a rychleji se regeneruje. Výhodou těchto matrací je výborná elasticita, dobrá odrazová pružnost, snížená tlaková deformace a skvělé ortopedické vlastnosti. Je vhodná pro každodenní spaní. Ocení ji zejména lidé trpící alergií a zdravotně postižené osoby. 

 

 Nabídka pěnových matrací 

 

Pružinová matrace

Vekou výhodou pružinové matrace je její vysoká pevnost a vzdušnost. Matrace podporuje optimální držení těla, protože každá pružina kopíruje jeho tvar. Navíc podporuje odvod potu, což je důležité z hlediska hygienických standardů. Pružinová matrace se nejčastěji kombinuje s PUR pěnou nebo RE pěnou. Pružinovou matraci můžete položit jak na pevnou desku, tak na pevný laťový rošt. Doporučuje se pro každodenní spaní.

 

Nabídka pružinových matrací

Rozměry matrace

Délka matrace by měla být o 20 - 25 cm delší než je vaše výška. Standardní šířka jednolůžka je 90 cm. Letiště může být složeno ze dvou matrací o šířce 80 cm. Ideální výška matrace by měla dosahovat 15 cm a více. Příliš tenké matrace se brzy proleží a budou postrádat kvalitu.

Hmotnost

Výběr matrace se také řídí vaší hmotností. Vodítkem vám může být výška jádra matrace, která má souvislost s nosností a životností matrace. Vždy se dívejte na maximální nosnost, která odpovídá vaší hmotnosti. Při doržení tohoto pravdila dokážete plně využít všech ortopedických vlastností matrace.

Věk

Pro výběr matrace je také důležitý váš věk. Děti pro svůj vývoj potřebjí středně tvrdu a pevnější matraci. Mladší lidé preferují tužší matrace. Čím je člověk starší, tím měkčí a elastičtější matraci by měl mít.

Potah matrace

Potah matrace by měl zajišťovat dobrou cirkulaci vzduchu, suché a příjemné klima spánku a také by měl mít hygienické a konfekční vlastnosti.

Rada navíc

Nezapomínejte o matraci správně pečovat. Potah pravidelně perte, matraci větrejte a jednou za měsíc ji otočce, abyste zabránili proleženinám.

Slovníček pojmů

Matrace se zónováním - znamená, že povrch má několik zón s odlišnou tvrdostí a výztuhou. Zónovaní zabraňuje proleženinám v místech, kde je větší zátěž (hlava, ramena, boky). Obecně platí, že čím více zón, tím vyšší kvalita. 

Sendvičová matrace - znamená, že má výplň složenou ze dvou materiálů. Tím se zvyšuje životnost a komfort matrace

Ortopedická matrace - je zárukou stabilní opory kosterního systému