Máme nový web! Moderní a přehledný. Více informací zde.

Vyhledat

GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Jak vybrat válendu na chatu

Při zařizování ložnice často věnujeme velkou pozornost výběru kvalitní postele. Není divu – spánkem trávíme třetinu svého života a je velmi důležité, aby byl opravdu komfortní. Jak je to ale při výběru spaní na chatu či chalupu, kde pobýváme jen občas?

Pokud za postel na víkendové přespávání nechcete výrazně utrácet, můžete si pořídit cenově dostupnější gauč či válendu. Válenda může být jednoduchá, usazená na kovových či dřevěných nožkách, působící vzdušnějším dojmem, nebo naopak robustnější. Klasické válendy jsou většinou opatřeny pevnou konstrukcí, buď v dezénu dřeva nebo jsou potažené čalounickou látkou a výklopnou částí s matrací. Válenda s úložným prostorem je velmi oblíbenou volbou právě pro spaní na chatě, protože pod výklopnou částí se ukrývá dostatek úložného prostoru třeba pro ukládání peřin, knížek, či jiných věcí, které potřebujeme uložit.

Podle místa a požadavků na počet nocležníků vyberme buď jednolůžkový nebo dvoulůžkový gauč či rozkládací pohovku. Válendy mohou být opatřeny praktickým čelem či bočním panelem, který chrání okolní zdi od poškrábání či znečištění. Ten může být buď hladký v dekoru dřeva, či čalouněný.

Válenda doslova vybízí k válení. Toho si na chatě většinou moc neužijeme, protože máme mnoho jiných příležitostí pro využití volného času. Kdo je ovšem expertem na válení a to kdekoliv? Jednoznačně děti. Proto jsou válendy oblíbené nejen jako vybavení nábytku na chatu, ale také do dětských pokojů. Některé válendy jsou rovněž vybaveny polohovacími mechanizmy, takže se na nich mohou naše dítka nejen spokojeně válet, ale také třeba pohodlně číst nebo malovat. Válení se na pohovce je taktéž oblíbenou činností našich dospívajících dětí. Pohovka je místo, kde naše dospívající děti tráví nejvíce času, protože na ní nejen spí, odpočívají, ale často se na ní i učí. Válenda s úložným prostorem může také skvěle sloužit pro rychlý úklid peřin, či učebních pomůcek.

Už dávno neplatí, že je spaní na válendách méně pohodlné než na klasických postelích. I válendy mohou mít kvalitní matraci, navíc je ji možné doplnit matracovým topperem třeba z paměťové pěny, který se dokonale přizpůsobí křivkám vašeho těla. Zážitek ze spánku na pohovce bude výrazně lepší a tím bude lepší i vaše nálada. Ráno pak můžete matracový topper přikrýt přehozem či ho schovat do úložného prostoru ve válendě a využívat vaši pohovku opět jen jako gauč.

Válenda Optima