GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Látková, nebo kožená sedačka?

Váháte, jestli si pořídit látkovou nebo koženou sedačku? Podívejte se na náš přehled jednotlivých typů látkových a kožených čalounění a jejich výhody a nevýhody. Najděte povrch podle svých představ.

Elegantní vzhled, pohodlné posezení a kvalitní povrch, který vydrží a nezašpiní se - to jsou nejčastější požadavky, které máme na naši novou sedačku. Splní vaše požadavky spíš látková nebo kožená sedačka?

Látkové čalounění sedačky

Látková sedačka je díky nejrůznějším materiálovým a barevným variacím stále nejčastěji pořizovanou sedací soupravou. Výhodou sedacích souprav s látkovým čalouněním je například nižší pořizovací cena i větší výběr materiálů a barev.

Jaké jsou typy látkového čalounění?

  • Mikrovlákno–  tato textilie vyrobená z velice tenkých vláken v dnešní době patří mezi nejčastěji používané látky k čalounění, na dotek připomíná semiš. Mikrovlákno je oblíbené kvůli snadné údržbě a luxusnímu vzhledu.
  • Mikroplyš – materiál, který má skvělé vlastnosti a na výrobu sedaček se používá často. Mikroplyš má v první vrstvě tkaný podklad složený z 50 % bavlny a 50 % polyesteru, ve druhé vrstvě vlas ze 100% polyesteru. Díky tomuto složení mikroplyš skvěle odolává nečistotám, které lze také snáze čistit.
  • Žinilka – jedná se o velmi podobný materiál jako mikroplyš. Má stejné složení první vrstvy, ve vrstvě druhé je však vlas ze 100% bavlny. Jedna se o příjemný a moderní materiál, relativně velkou nevýhodou je však čištění a údržba sedačky, která je náročnější.
  • Bavlna – nejde o nejčastěji používaný materiál, ovšem milovníky přírodních materiálů by mohla zaujmout. Výhodou je nižší pořizovací cena, která je však vykoupena barevnou nestálostí i nižší životnosti látky.
  • Mikrofáze – je jednovrstvý a povrchově upravený materiál ze 100 % polyesteru, který se dobře udržuje v čistotě.
  • Carabu – tento materiál je podobný kůži. Je složený z akrylu, polyamidu, polyesteru a bavlny. Jeho předností je perfektní prodyšnost. Na dotek je velmi příjemný, pocitově připomíná hedvábí. Také vyniká extrémní odolností vůči otěru a je neuvěřitelně pevný, snadno se čistí. I přes svou prodyšnost nepropustí nečistoty dovnitř, a to díky způsobu tkaní látky. Při případném potřísnění sedačky z tohoto materiálu si díky jeho vodoodpudivosti vystačíte s vlhkým hadříkem, kterým ji jednoduše utřete.

Látkové sedačky se nemusíte bát ani s velkou rodinou. Stačí jen vybrat vhodnou látku.Látkové sedačky se nemusíte bát ani s velkou rodinou.

Kožené čalounění sedačky

Kůže byla, je a vždycky bude symbolem nadčasovosti a elegance. Obývací pokoj, jehož dominantou je sedací souprava s koženým čalouněním, bude vždy působit luxusním dojmem. Kožená sedačka je oproti sedačkám látkovým dražší, ale při správné péči vydrží  v perfektním stavu klidně dlouhá desetiletí. 

Kožená sedačka je symbolem luxusu a nadčasovosti

Kožená sedačka je symbolem luxusu a nadčasovosti​

  • Kůže– na dotek příjemná, měkká a poddajná. Benefitem je velice snadná údržba, ke které postačí čistý hadřík s vlažnou vodou, případně vhodný přípravek. Kůže je však náchylná k poškození, nejčastěji poškrábáním. Pokud s vámi doma bydlí třeba kočka, nemuselo by být pořízení kožené sedačky tou správnou volbou. Škála barev sice není tak bohatá jako u čalouněné konkurence, ale výběr ze tří barev už je také zažehnán a koženou sedací soupravu si tak můžete pořídit i v mnoha barvách, včetně pastelových.

Syntetická kůže je levnější alternativou k pravé kůži

Pokud máte rádi kožený vzhled, ale nechcete utratit za sedačku majlant, můžete zvolit alternativu - levnější syntetickou kůži. 

  • Ekokůže – umělá kůže, která je od té pravé k nerozeznání. Jedná se o levnější alternativu dvouvrstvého materiálu se spodní vrstvou ze 100% bavlněného úpletu a s horní vrstvou ze 100% polyuretanu. Stejně jako u pravá kůže, sedačky z eko kůže  se snadno udržují, lehce se čistí a jsou prodyšné.
  • Koženka– dnes se od koženky už většinou upouští z důvodu nepříliš vysoké kvality. Tato syntetická kůže je sice snadno udržovatelná, avšak neprodyšná a při reakci se solí, tedy i potem, má tendence praskat.

Eko kůže se kvalitou i vzhledem vyrovná pravé kůži. Skvěle vypadá i v kombinaci s látkou. Sedačka Enro

Eko kůže se kvalitou i vzhledem vyrovná pravé kůži