Máme nový web! Moderní a přehledný. Více informací zde.

Vyhledat

GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Nejčastější chyby při výběru postele

Většina z nás stráví téměř třetinu svého života v posteli, málokdo si však tento fakt plně uvědomuje. Kvalitní spánek má blahodárné účinky na naši psychickou pohodu, ale i na fyzické zdraví. Nic z toho se však neobejde bez kvalitní postele, která splňuje všechny naše individuální potřeby. Pokud právě stojíte před výběrem té pravé postele do vašeho domu či bytu, zpozorněte. Připravili jsme si pro vás několik tipů, jak se vyvarovat nejčastějších chyb při jejím výběru.

Na velikosti záleží

Obecně se postele dělí na jednolůžka a dvojlůžka, takzvané manželské postele. Standardními rozměry u jednolůžek jsou 90×200 cm, u manželských postelí pak 160×200 cm. Na trhu jsou však k dispozici i lůžka s většími rozměry. Zvažte proto, kolik místa pro spánek potřebujete. Pokud víte, že se v noci často převalujete a pravidelně nenacházíte tu správnou polohu k pohodlnému spánku, popřemýšlejte nad koupí širší postele.

Také výška postele patří mezi často opomíjené parametry. Aby pro vás bylo ranní vstávání hračkou, zamyslete se nad výběrem v nabídce vysokých postelí typu boxspring. Dále samozřejmě nezapomeňte vzít v úvahu rozložení vaší ložnice a prostor, který máte pro umístění vašeho lože k dispozici.

Postel Jacob

Funkčnost je důležitější než design

Každý z nás chce bydlet v domě či bytě svých snů. Na základě toho často přizpůsobujeme také design nábytku. Vzhled postele je důležitý, ale v první fázi je podstatnější zamyslet se nad funkčností. Pro koho bude postel určena? Pro děti, manželský pár, seniora? Tělo každého z nás má individuální potřeby, a proto bude každému z nás vyhovovat něco jiného. Ať už se jedná o kvalitní konstrukci postele, správnou výšku a rozměry nebo pohodlí, které vám zajistí bezstarostný spánek, je důležité vybírat důkladně. Abyste se ráno budili spokojení a svěží, neobejdete se bez kvalitní matrace a matracového roštu. Podle odborníků mají kvalitnější postele delší životnost, proto se i vyšší počáteční investice do kvalitního lůžka rozhodně vyplatí.

Nikam nespěchejte

Dnešní doba nás všechny nutí k rychlým rozhodnutím. Co se však výběru postele týče, radíme vám, nespěchejte. Jak už bylo zmíněno, v posteli trávíme významnou část života a vybírat bez rozmyslu se tedy nemusí vždy vyplatit. Před finálním rozhodnutím a koupí postele vám doporučujeme navštívit kamennou prodejnu s nábytkem, pokud to lze. Tam si vyzkoušíte, je-li je pro vás postel pohodlná ve všech polohách, ve kterých jste zvyklí usínat. V dobrých prodejnách je vám k dispozici i odborný prodavač, který dokáže poradit s výběrem.