GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Proč dát šanci kožené sedací soupravě

Dilema, zda zvolit domů koženou nebo čalouněnou sedací soupravu řešil každý, kdo se jednou rozhodl sedací soupravu pořídit.

Kožené sedací soupravy se vůbec nemusíte bát – ať už z cenových či praktických důvodů. V rozhodování svou roli určitě sehraje osobní preference, vkus, vzhled interiéru a v neposlední řadě také cena. Avšak poslední jmenovaný faktor, cena, už nemá na rozhodování při koupit takový vliv,  během posledních let cena kožených sedacích souprav stále klesá a tak se přibližuje finančním možnostem více domácností, které se rozhodly zakoupit novou sedačku.

Proč říct ANO kožené sedací soupravě?

1. Příjemná na dotek

Existuje řada mýtů, proč nemít doma koženou sedací soupravu. Nejčastějším argumentem je, že je nepříjemná na holé tělo. Naopak! Vždyť právě kůže je nejvíce podobná svými vlastnostmi lidské pokožce a proto působí na ni přirozeně, navíc v zimě  hřeje, v létě chladí. Nevěříte? Nebojte se a přijďte na naše prodejny pravé kožené sedací soupravy vyzkoušet.

Kůže je přírodním materiálem a je navíc proto velmi vhodná pro alergiky, nepropouští prach, pot a nečistoty do vnitřního čalounění.

 

Kožená sedací souprava Play


2. Barevné hrátky

Kvalitní kožená sedačka  může být prý pouze černá nebo tmavě hnědá. Omyl!  Podívejte se na naši nabídku kožených sedacích souprav a uvidíte, že v naší  nabídce to hraje všemi barvami. V posledních letech se výrobci přizpůsobují přáním zákazníků a na trhu se rozšiřuje nejen nabídka bílých či světlých provedení sedaček, ale také i výraznějších barevných kombinací. A tak zelená, červená či výrazně žlutá kožená sedací souprava není dnes již nic neobvyklého.


3. Kvalita materiálu – dlouhá životnost

Kůži na sedací soupravu je věnována velká pečlivost už při výrobě. Samotný výrobní proces se skládá zhruba ze 20 dílčích činností. Pro výrobu kůže na sedací soupravy se využívá nejvíce kůže hovězí. Kvalitu kůže a její životnost však neurčuje tak zásadně původ zvolené kůže, spíše jako délka a kvalita samotné výroby.

Kůže je během činícího procesu konzervována, tak je odolná vůči všem degenerativním či hnilobným procesům, nenapadají ji žádné bakterie ani moli. Kůže se barví se máčením a stříkáním. Někteří výrobci kůži rozřezávají i na několik vrstev. První vrstva je nejkvalitnější a proto se používá nejčastěji na sedáky, které jsou ze sedacích souprav přece jen nejvíce namáhavou částí. Tato vrstva je zbavena srsti a po ní zůstávají v kůži póry. Kůže dýchá – je největší a nejpevnější. Druhá vrstva se používá na podpěrky a opěrák. Třetí vrstva se používá na záda sedaček (malé kusy).

 

Kožená sedací souprava Lola

 

Právě použité vrstvy na sedací soupravě určují  cenu celé sedačky. Někteří výrobci používají výhradně první vrstvu na celou sedací soupravu a tyto sedací soupravy pak patří k těm nejkvalitnějším, ale také k nejdražším. To je také důvod, proč mezi některými koženými sedacími soupravami mohou být až několikadesetitisícové cenové rozdíly.

Předcházejte opotřebení! Aby nedocházelo nevyváženému zvrásňování sedačky pouze na některých místech, používejte sedací soupravu rovnoměrně.  Vyvarujete se efektu oblíbeného místa, kdy používáním jednoho místa sedací soupravy vzniknou viditelné i mechanické změny sedací soupravy.


4. Jednoduchá údržba

Impregnovaná kůže

Kožený nábytek opatřený několika vrstvami impregnace nabízí všechny vlastnosti, které od něj očekáváme. Ochranné vrstvy, které sedací soupravu chrání, nejsou okem ani dotekem rozpoznatelné, ale za to dokonale zabraňují stárnutí kůže a chrání ji před nečistotami a zničením. Ve velké míře také zabraňují vsáknutí tekutiny a tak navzdory mýtům je kožená sedací souprava ideální do každé rodiny i s dětmi či čtyřnohými domácími mazlíčky.

Neimpregnovaná kůže

Neimpregnovaná, neboli naturální kůže, je bez jakékoli povrchové úpravy. I přesto je sedací souprava chráněna. Používáním se na povrchu vytvoří ochranný povlak a patina, která dodá křeslům i pohovkám šmrnc a originální vzhled. Nábytek z naturální kůže si však žádá i více naší opatrnosti a tak nedoporučujeme zavést kusy nábytku z tohoto materiálu do častého používání. Určitě jej oceníte spíše jako ozdobu v saloncích či pokojích pro hosty anebo jako stylové doplňky.

 

Plánovatelná sedací souprava Pamplona

 

Praktické rady pro život s koženou sedací soupravou

Kam s ní?

Kožené sedací soupravy nikdy nevystavujte přímému slunečnímu svitu a nedávejte je do blízkosti zdrojů tepla (radiátory, krby apod.). Barva kůže může vyblednout nebo se změnit, kůže se může vysušit. Pokud nemáte v místnosti dostatek prostoru, tak dodržujte odstup od těchto zdrojů minimálně 30-40 cm. Teplo mění vlastnosti kůže a stálý zdroj vyšších teplot (např. krb) může sedací soupravu velmi rychle zničit. Nábytek, který je umístěn blízko tepelného zdroje, častěji napouštějte ochranným přípravkem. Uchráníte tak lépe barevný povrch sedačky.

Kromě tepelných zdrojů může životnost kůže ovlivnit ještě jeden faktor. V dnešní době je stále častější spojený obývací pokoj s kuchyní. Při vaření tak dochází k uvolňování par a tuků do prostoru, které pak následně ulpívají i na nábytku. Je proto důležité v takových spojených prostorech kůži chránit před usazováním nečistot vzniklých při vaření. Usazená mastnota může na sedačce zanechat nenapravitelné škody.

Co k ní?

Kožené sedací soupravy lze kombinovat v podstatě s jakýmikoliv doplňky. Nedoporučujeme kombinovat v místnosti vše „do kůže“ – to se týká jak barev, tak materiálu. Vedle tradičního dřeva, kožené sedací soupravy lze úspěšně kombinovat s doplňky ze stříbrných  kovů či ze skla.

Sedací souprava Granada - JENA-nábytek


Základní návod na péči o kůži

Chceme-li strávit s koženou sedací soupravou dlouhá léta, musíme jí dopřát pravidelnou, ale za to nenáročnou péči. Na trhu existuje velké množství prostředků pro údržbu kožených materiálů a rozhodně se po některém z nich sáhnout vyplatí.

  • koženou sedací soupravu udržujte v čistotě pravidelným stíráním prachu suchým hadříkem
  • 2-3krát ročně kůži ošetřete pečujícím přípravkem určeným na kůži (ošetřujte vždy pouze čistou kůži)
  • po vstřebání přípravku použijte impregnační sprej a nechte ho dokonale zaschnout
  • je-li potřeba, použijte před ošetřením kůže intenzivní čistič na kůži
  • intenzivní čistič na kůži používejte jen v případě nutnosti intenzivního vyčištění lokálních skvrn nebo celé sedací  soupravy; intenzivní čistič na kůži není určen k pravidelnému používání
  • vzniklé skvrny vyčistěte okamžitě po jejich vzniku a kůži nikdy nedrhněte silou
  • chemické přípravky, které nejsou určeny přímo na kůži, nesmí s kůží přijít to styku (krém na boty, odstraňovače skvrn, odmašťovadla, mycí přípravky, aceton a další
  • používejte pouze přípravky, které jsou doporučeny výrobcem či prodejcem