GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Relaxuj v houpačce a na lehátku

Jak jinak si užít to pravé lenošení během horkých dnů, než na příjemném lehátku nebo v pohodlné houpačce? K tomu pravému relaxování potřebuješ ten pravý nábytek.

Lehátka pro opravdovou relaxaci 

Zahradní lehátko je tvarované tak, aby odpovídalo přirozenému stočení páteře a ty sis mohl opravdu dobře odpočinout. Zapomeň na bolesti zad nebo krční páteře. Na zahradním lehátku by ses měl cítit pohodlně.

Než se rozhodneš pro koupi zahradního lehátka, zauvažuj, jak často ho budeš používat, jak moc se chceš o nábytek starat a kolik peněz za něj chceš utratit.

Zahradní lehátka se nejčastěji vyrábí ze dřeva, umělého ratanu a kovu. Každý materiál však potřebuje individuální péči.

Dřevěná zahradní lehátka 

Jsou oblíbená hlavně u těch, kteří milují přírodní materiály. Snadno zapadne do konceptu zahrady, ale můžeš ho umístit i pod dřevěnou pergolu. Pořizovací cena není nijak závratná, ale pamatuj na to, že cena často bývá odrazem kvality. Dřevo je materiál, který je náročnější na údržbu. O lehátko se musí pravidelně pečovat, aby se prodloužila jeho životnost a bylo stále krásné na pohled. Přečti si o nábytku ze dřeva.

dřevěné zahradní lehátko
zahradní lehátko

 

Zahradní lehátka z umělého ratanu 

Jejich oblíbenost se stále zvyšuje. Nábytek z umělého ratanu najde svoje uplatnění dokonce i v interiérech nebo zimních zahradách. Výhodou zahradních lehátek z umělého ratanu je lehkost, dobrá stabilita a nenáročná údržba. Umělý ratan je na první pohled k nerozeznání od přírodního. Jeho výhodou však je, že nepraská, je dostupný v mnoha barvách a je odolný proti povětrnostním vlivům. O umělém ratanu se více dozvíš v tomto článku.

lehátka z umělého ratanu
lehátko

Kovová zahradní lehátka 

Nejčastějším výrobním materiálem je hliník a ocel. Lehátka mohou být skládací, houpací nebo polohovací. Velmi oblíbená je kombinace kovu s textilním nebo ratanovým výpletem. 

lehátka s kovovou konstrukcí
relaxační lehátko

Houpání uklidňuje 

Houpání je skvělá činnost, které uvolňuje svalovou ztuhlost, vyvolává pocit pohody a vnitřního klidu a zlepšuje krevní oběh. Houpání si můžeš dopřát v podobě klasických zahradních houpaček, nebo velmi populárních zahradních sítí.

Zahradní sítě 

Než se rozhodneš, že si koupíš zahradní síť, zamysli se nad tím, jestli máš místo na zavěšení nebo si budeš muset pořídit stojan k zavěšení. Při výběru se zaměř na nosnost, materiál, ze kterého je síť vyrobená a na maximální počet osob.

Relaxování v houpací síti je více než příjemné. Připrav se na to, že v ní často usneš. Síť se totiž používala, a někde stále používá, jako náhrada za postel, takže je koncipovaná tak, aby se v ní velmi pohodlně leželo.

Houpací síť můžeš umístit jak do exteriéru, tak interiéru. Do pokojů jsou však vhodnější závěsná křesla, protože nejsou tak náročná na prostor.

Síť můžeš zavěsit mezi dva stromy, nebo na speciální stojan, který se hodí jak dovnitř, tak ven. Stojany jsou vyrobené buď ze dřeva, nebo kovu. Tvar je přizpůsoben buď houpací síti, nebo křeslu. Ideální je, pokud je konstrukce výškově i délkově nastavitelná.

Zahradní síť vybírej podle materiálu, maximální nosnosti a počtu osob, které mohou v síti ležet.

Materiál

  • většina zahradních sítí se vyrábí ze 100% bavlny, která je velmi příjemná na dotek, a navíc ji můžeš vyprat
  • k dostání je také kombinace bavlny a polyesteru
  • zvolit můžeš i síť ze 100% nylonu

Počet osob

  • single – síť pro jednu osobu, maximální nosnost se pohybuje mezi 100 až 120 kg
  • double – síť pro dvě osoby, které mají nosnost až 160 kg
  • XXL – síť pro celou rodinu, její nosnost je až 200 kg
zahradní houpačky
houpací síť

Zahradní houpačky

Zahradní houpačka je skvělá volba pro všechny vyznavače netradičního lenošení. Co může být lepšího, než si s oroseným drinkem sednout na houpačku do přírody?

Pokud si chceš vybrat tu nejlepší zahradní houpačku, dej si pozor na maximální nosnost. Popřemýšlej také nad tím, jestli na houpačce budeš sedět dennodenně, nebo bude sloužit jen jako zpestření. Pozor si dej také na stabilitu, konstrukci a materiál, který byl pro výrobu houpačky použitý. Důležitým bodem je také pohodlí! Vždyť proto si houpačku kupuješ!

Na co se zaměřit při výběru:

  • maximální nosnost
  • počet osob
  • výrobní materiály

Materiály

Kov – velkou výhodou kovových houpaček je jejich přijatelná cena. Ne každá kovová houpačka se bude do přírodního prostředí hodit. Proto pamatuj na vhodně zvolené barvy. Pokud však chceš mít z houpačky solitéra zahrady, pusť se klidně do odvážnějších barevných kombinací.

zahradní houpačky
houpačka

Dřevo – houpačka vyrobená z toho přírodního materiálu jednoduše splyne s exteriérem zahrady a vytvoří místo, které budeš rád navštěvovat. Pořizovací cena je o něco vyšší, ale za dlouhou životnost dřeva to stojí.

houpačky s dřevěnou konstrukcí
houpačka

Chraň se před sluníčkem

Letní dny zvou k lenošení. A je jedno, kam si postavíš lehátko nebo kde rozložíš deku. Ne vždy se však před sluníčkem můžeš schovat pod strom. Jednoduchým řešením je slunečník, který si můžeš postavit, kam chceš.

Pokud si chceš pořídit slunečník, věnuj pozornost jeho konstrukci, protože ta zajišťuje stabilitu. Pokud si pořídíš velký slunečník, který nebudeš každý den schovávat, měla by být jeho konstrukce bytelná. Dobrou volbou je exotické dřevo nebo dub. Dražší modely mohou mít kovovou konstrukci vyrobenou z nerezavějících slitin.

Stabilitu slunečníku zajišťuje stojan. Ten by měl zabránit vyvrácení slunečníku i během silného větru. Vybrat si můžeš nádobu, která se plní pískem, nebo vodou. Další možností je betonová deska s kovovou konstrukcí. Designovou záležitostí jsou zdobné stojany z leštěného kamene.

Kromě stability si při výběru dej pozor taky na rozevírání. Větší modely by měly být rozevírán přes kličku, nebo lankový systém s kladkou a závažím.

Důležitá je také potahová látka. Chybu neuděláš, pokud zvolíš impregnovanou látku. Budeš pak mít jistotu, že tě ani letní dešťová přeháňka nevyžene z terasy nebo zahrady. Nejčastěji se pro výrobu potahové látky používá bavlna nebo polyester. Látka musí být dokonale napnutá, měla by být nemačkavá a stálobarevná.

slunečníky
slunečník

Zahradní slunečníky s boční nohou

Velkým hitem se staly lampionové (lampové slunečníky). K vidění jsou nejčastěji na zahrádkách před kavárnami, ale stále častěji se stávají doplňkem klasických zahrad. Jejich velkou předností je přesunutí středové tyče na bok. Slunečník nezavazí při sezení a nevytváří bariéru mezi lidmi sedícími třeba u stolu. Díky boční konstrukci můžeš deštník libovolně polohovat a je velmi stabilní i ve větru. Výkyvný systém vrchlíku se postará i o odstínění záře ze zapadajícího sluníčka.

slunečníky s boční nohou
slunečník s boční nohou

to nejlepší ze zahradního nábytku

Přečti si také:

inspirace pro zahradu