GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Rovná nebo rohová kuchyně?

Ať už se na vaší staré kuchyni zub času nepěkně podepsal a jste rozhodnutí nechat si konečně udělat novou, pěknou a moderní kuchyni, nebo jste ve stavební fázi domu a začínáte reálně uvažovat o vzhledu a funkčnosti nejdůležitější místnosti z celé domácnosti, je před vámi poměrně rozsáhlá řada více i méně důležitých rozhodnutí.

Prvním z nich je vůbec samotný tvarkuchyňské linky. Ten bude nejvíce záviset na vašich prostorových možnostech. Pokud jste limitováni prostorem, spíš než po velké kuchyňské lince ve tvaru U se porozhlédněte porovné kuchyni, případněkuchyni rohové ve tvaru písmene L. Při správném výběru a uspořádání spotřebičů může i kuchyně menších rozměrů sloužit stejně dobře jako větší kuchyňská linka.

Rovné kuchyně jsou nejčastějším řešením do malých prostor, typicky do menších bytů například v panelovém domě. Pokud vám to prostor dovolí, při řešení uspořádání kuchyňské linky dbejte na to, abyste měli čistou pracovní plochu alespoň 60 centimetrů. Takto velký prostor vám zajistí relativně bezproblémové fungování v kuchyni při přípravě surovin a pokrmů. Čím více prostoru však máte, tím lépe. Skladovacích prostor také není nikdy dost, takže pokud není možnost jít do délky, porozhlédněte se po takovém řešení horních skříněk, které budou prostorné a budou v řadě dvě nad sebou.

Rovná kuchyně Maya - 260 cm (bílá vysoký lesk)

Rohové kuchyně jsou perfektním řešením do místností, které nevynikají úplně velkým prostorem, ale zároveň je v nich kout, který je možné využít právě k zastavení kuchyňským nábytkem. Prostor v rohu je skvělý například pro rohový dřez, do skříňky pod něj zase pohodlně umístíte koš na odpadky. Jednotlivé části rohové kuchyně lze jednoduše oddělit na dvě části. Jednu, kde se suroviny chystají, a druhou, kde se tepelně upravují.
 

Rohová kuchyně Brick - 300*182 cm (černá vyskoý lesk/craft)

 

Kuchyně do U nebo kuchyně do G jsou výsadou pro větší a prostornější místnosti. Zaberou dost místa, nicméně jak asi každá hospodyňka potvrdí, v kuchyni není prostor nikdy na škodu. Pokud tedy máte možnost, určitě neváhejte. V kuchyni ve tvaru U nebo G budete mít vždy dostatek místa k přípravě surovin i samotnému vaření. Můžete tak bez problému chystat více věcí najednou.

Kuchyň můžete zadat do výroby zkušenému truhláři, který s vámi zkonzultuje vaše představy a navrhne nejlepší řešení. Výhodou je, že taková kuchyně může být vyrobená naprosto na míru vašim potřebám, atypických rozměrů i různého designu. Cena je však vyšší a výroba trvá déle. Pokud tedy nechcete na kuchyni čekat dlouho a máte omezený rozpočet tak sáhněte po tzv. blokových kuchyních. 

 

Pod pojmem bloková kuchyň se skrývají jednotlivé segmenty kuchyňské linky, které si uspořádáte do svého prostoru podle vašich představ a možností. Jinak řečeno, dostanete kompletní kuchyni, kterou už jen namontujete do interiéru. Jednotlivé části kuchyně většinou není možné moc upravovat, musíte tedy najít nejvhodnější uspořádání jednotlivých dílců tak, aby ideálně vyplnily prostor vaší kuchyně. V případě volby blokové kuchyně se zaměřte také na výšku spodních skříněk, která je většinou také daná a měnit lze jen málo, například nastavením nožek na spodních segmentech. Ideální výšku pracovní plochy zjistíte snadno – rovně si stoupněte a dejte předloktí do pravého úhlu vůči tělu. Zjistěte, kolik centimetrů je vaše předloktí vzdálené od podlahy, a od této hodnoty odečtěte 15 centimetrů. Tato hodnota je pak ideální výškou pracovní desky kuchyňské linky.  

 

 

Kuchyně