Máme nový web! Moderní a přehledný. Více informací zde.

Vyhledat

GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Výběr správné postele není věda

Kvalitní spánek je důležitý pro každého z nás, snižuje stres a zlepšuje paměť. I když si postel pořizujeme nejčastěji do ložnice nebo dětského pokoje, nemusí to být pravidlem. Mnoho domácností zvolí její umístění například i v obývacím pokoji či kuchyni. Důvodem většinou bývají menší prostory v bytě. Ať už si můžete vybrat postel jakoukoliv, nebo jste omezeni a musíte udělat kompromis, v obou případech je nutné vybírat kvalitní výrobky. Stačí, když si při výběru postele položíte čtyři otázky.

 

1.    Jak velkou postel si pořídit?

2.    Jaký materiál je ten správný?

3.    Jaká matrace je nejvhodnější?

4.    Jaký zvolit rošt?


Postel pro dospělého člověka většinou volíme dle výšky postavy.  Správný rozměr si tedy lehce spočítáte, a to když ke své výšce přičtete minimálně 25 cm. Ideální šířka lůžka pro jednu osobu pro maximální pohodlí je 90-100 cm. U manželských postelí je to samozřejmě dvojnásobek. Další ukazatel je rozměr místnosti, ve které má být postel umístěna.

Čalouněná postel Windsor 180x200 cm 

Co se týče povrchového materiálu, tak nejčastěji používané materiály jsou kov, dřevo nebo čalounění. Kovové postele jsou díky svému luxusnímu vzhledu spíše designovou záležitostí. Na někoho mohou působit studeně. Mají sice dlouhou životnost, ale po čase mohou začít vrzat.Dřevěné postele patří mezi nejčastěji pořizované, jsou nadčasovou klasikou a hodí se téměř do každého interiéru, kterému dokáží dodat hřejivou atmosféru. Jejich údržba je velmi jednoduchá. Upostelí čalouněných můžete vybírat z různých materiálů, barev i designů. Jedinou nevýhodou je, že se mohou časem ušpinit a pak je nutné řešit jejich čištění.
 

Postel Boxspring Lambada 180x200

Základem každé postele jematrace. Její správný výběr vám zajistí ten správný odpočinek. Matraci vybírejte tak, aby pasovala přesně na rošt. Špatně zvolená velikost může způsobit její prohýbání nebo naopak posouvání po roštu. Ukazateli pro výběr matrace jsou vaše váha, spánková poloha a tvrdost. Aby tato matrace šetřila vaše zdraví, musí ležet na správném roštu. Kvalitnírošt vydrží klidně i celý život, pokud za tu dobu nevyměníte celou postel. Rošty mohou být pevné laťkové, nebo z pružných lamel. Rošt z lamel, na rozdíl od pevných desek v rámech, zajišťuje odvětrávání matrace a tím zabraňuje množení plísní a bakterií.

 

Matrace Frodo - 90x200x26 cm

 

V případě, že máte vyřešeny tyto čtyři základní body, pak už vám nic nebrání vybrat si svého favorita mezi postelemi. Myslete však na to, že postel má sloužit především ke spánku a pouze v krajním případě na polehávání během dne a ke hraní.

 

 

Postele