GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Výhody a nevýhody čalouněných postelí

Čalouněné postele jsou v poslední letech čím dál oblíbenější. V porovnání s postelemi se samostatným roštem a matrací bývají levnější i pevnější, skvěle se tak hodí například do dětských pokojů. Co ještě stojí za jejich rostoucí oblibou – a jaké mají vlastně výhody a nevýhody?

Základ čalouněných postelí tvoří obvykle rám z dřevotřískových laminovaných desek či překližky, u dražších postelí bývá rám z masivního dřeva. Do tohoto rámu pak výrobce vsadí rošt i matraci a celou konstrukci potáhne látkou, případně kůží či eko kůží.

Čalouněné postele existují  ve třech základních variantách:

  • celočalouněné, u kterých je matrace přímo součástí rámu a nelze ji vytáhnout,
  • částečně čalouněné, u kterých můžete matraci vytáhnout a vyměnit ji
  • a postele boxspring, které sestávají z robustního rámu a dvou matrací.

Celočalouněné postele: lákadlem hlavně cena

Celočalouněnou postel vždy seženete jako celek, včetně matrace a roštu, přičemž matraci nemůžete svépomocí vyměnit. Museli byste na to zavolat čalouníka. Proto se při výběru tohoto typu postele zaměřte na kvalitu matrace, abyste byli opravdu spokojení.

Celočalouněné postele doporučujeme zejména do dětských pokojů. Tyto postele snadno otevře i zavře malé dítě a pod matrací najde velkorysý úložný prostorna povlečení nebo hračky. Na výběr přitom máte z obrovského množství barev a vzorů, příjemně vás potěší i cena. Celoučalouněné postele seženete za pár tisíc korun.

Součástí ceočalouněné postele Zofie jsou matrace

Součástí ceočalouněné postele Zofie jsou matrace

Částečně čalouněné postele: lepší odvětrávání matrace

S částečně čalouněnou postelí se samostatnou matrací máte možnost matraci kdykoliv vytáhnout, vyvětrat, vyčistit nebo vyměnit za jinou. Pokud tedy koupíte postel s kvalitním rámem a roštem, vydrží vám déle než klasická celočalouněná postel, jejíž životnost ovlivňuje životnost matrace.

Za tento nadstandard si ale připlatíte, částečně čalouněné postele s vyměnitelnou matrací bývají dražší než celočalouněné. Navíc přijdete o kus úložného prostoru, protože ten zde slouží hlavně k odvětrávání matrace. Respektujte to a dávejte pozor, abyste celý prostor nezaskládali věcmi.

U postele Colorado můžete vyměnit matrace, nebo postel rozdělit na dvě oddělená lůžka

U postele Colorado můžete vyměnit matrace, nebo postel rozdělit na dvě oddělená lůžka

Boxspring postele: nejluxusnější varianta čalounění

Postele typu boxspring jsou v Česku relativně nové, ale jejich obliba rychle roste. Základ takzvaných amerických postelí tvoří robustní dřevěný rám s taštičkovým jádrem, následuje nosná matrace s taštičkovými pružinami a nahoře je tenká matrace z paměťové pěny, takzvaný topper.

Boxspring postele jsou díky své konstrukci a použitým matracím pohodlné i zdravé. Navíc bývají hodně vysoké, takže se z nich ráno příjemně vstává.

 

Postel Boxspring Lambada je elegantní a extrémně pohodlná

Postel Boxspring Lambada je elegantní a extrémně pohodlná

Hřejivé, útulné i odolné

Všechny čalouněné postele jsou příjemné na dotek, hřejivéa seženete je v obrovském množství designů i barev. Snadno si tak vyberete postel, která přesně zapadne do stylu vašeho domova. Pro ještě větší pohodlí doporučujeme vybírat modely s vysokým čelem.

Díky své konstrukci bývají čalouněné postele těžší než postele s roštem a matrací, takže jsou i odolnější a déle vydrží. Čalounění navíc zakrývá celý rám, postel tak nemá ostré rohy či hrany, což ocení zejména rodiče s dětmi.

Nevýhodou čalouněných postelí jsou jen vyšší nároky na údržbu, nicméně stačí, když budete postel pravidelně vysávat a jednou za čas ji umyjete mýdlovou vodou. Výjimkou je kožené čalounění, na to používejte jen speciální čisticí prostředky a nezapomeňte kůži dvakrát do roka naimpregnovat.