GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Zařizujeme dětský či studentský pokoj

Tak jak roky běží, mění se i požadavky na prostředí, ve kterém vyrůstá.  Má váš potomek vyhovující postel? Má vhodný pracovní stůl s dostatečným osvícením a dostatkem volného prostoru pro psaní i práci s počítačem? Má vhodnou dětskou/kancelářskou židli?  Má v pokoji dostatek úložných prostorů pro své osobní věci? Na tyto otázky musíte odpovědět vždy „ANO“, ať už se rozhlížíte po dětském pokoji  v malém bytě nebo ve vile a bez ohledu na věk vašeho dítěte.

 

Dětský pokoj Lemonade

Předškoláci a malí školáci

Dětský pokoj plní v životě vašich ratolestí nezastupitelnou roli. První roky v něm dítě tráví hrou, takže nároky na vybavení nejsou tak vysoké.

Rozhodně ve vybavení nepodceňujte postel a ikdyž si to maminky a tatínkové nechtějí připustit, děti rostou a proto je dobré pořídit i malému dítěti větší postel anebo minimálně postel „rostoucí“.  V žádném případě nenechávejte náhodě výběr kvalitního roštu a matrace.  Důležitými faktory jsou také dobrá odvětratelnost matrace a dostatečná výška lůžka (minimálně 42-45 cm nad zemí).

 Dětská postel Formula 1


V žádném dětském pokojíčku by neměl chybět dětský pracovní stůl. Nejhorší, co pro své dítě můžete udělat, je uvolňovat mu  pro hry svůj pracovní stůl, v horším případě stůl jídelní. Dětská hravost a tvořivost potřebuje více času a není nic pro dětskou duši horší, než když mu rozkreslené obrázky, poskládané puzzle nebo rozstříhané papíry sklízíte ze stolu kvůli tomu, že potřebuje celá rodina večeřet. Dítě získá pocit, že si jeho práce nevážíte a ztrácí zapálení pro podobné aktivity, které rozvíjí jeho tvořivost.

 Dětský psací stůl Emily

 


Vytvořte dítěti jeho království a pořiďte mu do jeho koutku vlastní dětský pracovní stůl. Deska psacího stolu by měla být dostatečně velká, nejméně však tak, aby dostačovala na rozpětí loktů sedícího. Psací stůl by měl být stejně jako židle výškově nastavitelný. Povrch stolu by měl být matný, aby odlesky nekazily dětem oči. U těch menších nezapomínejte na bezpečnost v podobě zdravotně nezávadných materiálů a zaoblených rohů.

Židle by měla být kolečková, měla by mít nastavitelnou výšku sedáku tak, aby se dítě vždy opíralo nohama o podlahu. Sedák by měl podepírat co největší část stehen a opěrka by měla končit pod lopatkami. Nezapomínejte na područky, které snižují zatížení páteře. Dobrá židle by měla být pohodlná a tvrdší, u dětské židle ani tolik nezáleží na materiálu. Na trhu jsou kvalitní židle s čalouněním, ale i židle plastové, z nichž některé mají tak příznivý ergonomický tvar, že netlačí.

 

  Dětská otočná židle Fun  

 

Od tří let by se dítě mělo již učit, že všechno nepatří na jednu hromadu do krabice, ale na určené místo. Proto je třeba vybavit dětský pokoj tak, aby bylo kam všechny věci uklízet. Dětský pokoj by měl mít co nejvíce úložných prostor, ideální jsou uzavíratelné skříňky s přihrádkami, do kterých se dítě naučí třídit hračky a ostatní své věci. Otevřené police vypadají uspořádaně pouze tehdy, pokud je v nich stabilně udržován pořádek, nemluvě o prachu na uložených věcech.

Větší školáci a studenti

"Dítě" v rozvinutém pubertálním věku určitě nenadchnete v pokojíčku postelí ve tvaru autíčka anebo růžovou dětskou židlí s hlavou Hello Kitty. Ani starší dětský rostoucí stůl, se kterým rostou již několik let a  kde se  pravidelně bouchají kolenem o horní desku stolu, není zrovna to pravé ořechové. Je čas na změnu!

 Studentstký pokoj Funky

Dítě povyrostlo, změnil se mu životní styl, objevily se nové zájmy a přibyly studentské povinnosti. Dítě už netráví tolik času jízdou autíčkem na  koberci a pobíháním po celém bytě či domě, ale přece jen postupně přesunuje aktivity ke svému psacímu stolu, ať už za účelem studia anebo hraním počítačových her.

Od deseti let věku by už  VŽDY dítě mělo mít svůj vlastní psací stůl, který by mělo být zapovězeným územím pro ostatní spoluobyvatele bytu a každé dítě by mělo mít svůj pracovní koutek vlastní! 

Psací stůl by měl mít dostatečně velkou pracovní plochu pro psaní i rozložení jiných věcí. Při výběru zohledněte i to, že bude mít dítě na stole počítač, je nutné mít prostor pro klávesnici, myš. Běžnou pracovní plochu stolu  jednoduše zvětšíte buď přidáním kulatého/půlkulatého rohu anebo rozšířením o přihrádkovou nadstavbu. Nezapomeňte ani kontejnery k psacímu stolu. Místa není nikdy dost...

 

 Dětský pokoj Indiana

 

Při výběru židle k pracovnímu stolu studenta byste se už měli rozhlížet v nabídce kvalitních kancelářských židlí. Větší děti stráví u počítače někdy více času než pracující lid v kanceláři. Znáte to... Taková diskuze na Facebooku se může protáhnout i do pozdních nočních hodin a vy o tom ani nemusíte vědět, kolik času vášmiláček u počítače prosedí...

Správná kancelářská židle by měla být na na kolečkách, mít opěrku hlavy (ta není bezpodmínečně nutná), nastavitelnou oporu zad, podpěrky pro ruce, upravitelnou výšku sedáku, houpací a otáčecí mechanismus.

Pokud víte, že židle bude využívána opravdu jen minimálně, můžete z nároků na kvalitu židle slevit, ale pokud na ní dítko stráví více než 2-3 hodiny denně, výběr židle opravdu nepodceňujte.  Páteř má Vašim dětem sloužit ještě hodně dlouho…

 

 Kancelářská židle Lotus


Jak vaše děti spí? Většina z nás vybaví studentské pokoje jednoduchými válendami v domnění „Ono mu to stačí“. Tak na to zapomeňte. Postel je pro studenta druhé nejfrekventovanější místo hned po psacím stole. Neslouží jen ke spánku, ale většinou i ke čtení, učení anebo jen posloucháním hudby v MP3. Slovy teenagera - k "zevlingu".

Dítě starší 12 let si už zaslouží postel pro dospělé. Ideální je lůžko cca 110-140 cm široké, s kvalitním roštem a zdravotní matrací. Dostatek osobního prostoru na posteli ocení nejen špitající si puberťačky o svém novém objevu :o) Na válendy o šířce 80 cm pro každodenní spaní svého dítěte skutečně zapomeňte, máte-li ho alespoň trochu rádi a záleží vám na jeho kvalitě spánku.

 

 Dětská postel Nemo

 

A jako u menších dětí, i u těch větších platí, čím více úložného prostoru v pokoji, tím lépe. Nabídka je dnes široká, že  si vyberete jak z barevných kombinací tak i  z různých variabilních provedení… Mezi úložnými prostory by neměla chybět skříňka či kontejner, které si vaše dítě může uzamknout a uchránit tak před vašimi pohledy svá tajemství. Dívky ocení prostor pro své deníčky a vzkazy od svých prvních lásek… Kluci taky mají dost věcí, které by raději před vašimi zraky ukryli. A koneckonců vy si vždycky jeden náhradní klíček pro jistotu můžete nechat, ne? Pro jistotu...