Čalouněná postel a proč ji mít doma

Čalouněná postel Windsor

Rám je obvykle celý pokrytý čalouněním, takže se nemusíte obávat ostrých rohů ani hran, o které byste se mohli poranit. Díky vyšší konstrukci se z postele dobře vstává, je tedy vhodná i pro seniory. Stejně tak ulehání do postele je velmi příjemné. Další výhodou konstrukce je fakt, že ležíte poměrně vysoko nad zemí, takže nevdechujete prach a roztoče.

Co se ukrývá pod čalouněním

Konstrukce čalouněné postele může mít klasický obdélníkový tvar, ale dostupná je i v atypických provedeních. Základem je rám z dřevotřísky, který se od klasické postele liší tím, že je robustnější. Obsahuje totiž více materiálu. Kvůli tomu jsou čalouněné postele o něco těžší, ale zároveň dostatečně stabilní s velkou nosností. Jsou skutečně odolné proti mechanickému namáhání.

Rám postele je vyztužen vycpávkovým materiálem, což mu propůjčuje měkkost. V současné době se pro vyztužení používají moderní vícesložkové pěny, které se využívají i pro výrobu kvalitních matrací. Polstrování je tak odolné a tvarově stálé. Klidně můžete zapomenout na vytlačená nebo proležená místa.

Kvalitní postel si zaslouží kvalitní matraci a rošt

Celočalouněné postele z naší nabídky můžete pořídit včetně matrace a roštu nebo si tyto části vybrat individuálně. Díky možnosti vyjmout matraci se vám bude snadno udržovat. Jednoduše ji vysajete nebo dáte vyprat její potah. Rošt si můžete zvolit buď pevný, nebo polohovatelný. V případě úložného prostoru musí být rošt vyklápěcí.

Čalouněné postele můžete pořídit v několika velikostech. Standardní je čalouněná postel s rozměry 180x200 cm – klasická manželská postel. Naše nabídka však zahrnuje i rozměry 200x140 cm, 160x200 cm a další.

 

Praktické využití

Čalouněná postel King

Většina lidí se pro čalouněné postele rozhoduje také kvůli praktické stránce věci. Oceňují zejména čalouněné čelo za hlavou, jež umožní pohodlné opření polštáře třeba při čtení před spaním. Postel vám tak nabízí maximum pohodlí pro skutečnou relaxaci a kvalitní spánek.

Většina čalouněných postelí nabízí i možnost úložného prostoru. Přístupný může být buď z boku postele, nebo od nohou. Obvykle se nachází pod oběma lůžky, takže nabídne dostatek prostoru pro uložení lůžkovin, dek nebo sezónního oblečení.

Výhody čalouněné postele

  • Čalouněná postel vnáší do ložnice pocit tepla a harmonie.
  • Je dostupná v bohaté nabídce velikostních provedení.
  • Na výběr je pestrá škála barevného provedení a kombinace čalounění.
  • Jsou příjemné na dotek.
  • Vysoké čalouněné čelo chrání výmalbu stěny a zároveň umocňuje zážitek z relaxace.
  • Úložný prostor postele je dostatečně velký pro uložení i objemnějších věcí.
  • Ležíte vysoko nad zemí, takže vás neobtěžuje prach a nevdechujete nečistoty.

Na našem e-shopu najdete bohatou nabídku čalouněných postelí různých rozměrů. Je jen na vás, zda se rozhodnete pro čalounění látkou, koženkou nebo pro kombinaci obojího. Široká nabídka barevného provedení vám umožní postel dokonale sladit s celkovým designem vaší ložnice.

Zastavit se můžete i na některé z našich mnoha kamenných prodejen, kde si postel můžete prohlédnout a zjistit, jak vypadá v reálu. Při výběru vám bude nápomocný tým našich specialistů.

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0