Co to jsou blokové kuchyně?

Blokové kuchyně neboli kuchyňské bloky zažívají renesanci. Oblíbené jsou pro své kompaktní rozměry předurčené zejména do menších kuchyní. A kdo z nás má místa nazbyt?   

Blokové kuchyně i přes omezenou velikost dokáží vytvořit plně funkční kuchyň pro každodenní vaření i pečení.


Funkční řešení, vymyšlené profesionály

Výhodou blokové kuchyně je především její funkčnost. Tyto sériově vyráběné kuchyně navrhují profesionálové, kteří za nás pohlídají, že kuchyň je navržená tak, aby nejvíce vyhovovala vašim potřebám. Logicky uspořádané sestavy kuchyňských skříněk, které tvoří jeden celek, kompaktní pracovní deska, ergonomicky rozmístěný dřez a kuchyňské spotřebiče. Tyhle všechny faktory rozhodují o tom, zda kuchyň bude pohodlná a praktická.

Pokud se rozhodnete pro blokovou kuchyň, ušetříte spoustu času, který byste jinak museli strávit nad jejím plánováním.

Luxusní kuchyně Idea se vejde do malých prostor. Uspořádat si ji můžete podle sebe. JENA NÁBYTEK

Luxusní kuchyně Idea se vejde do malých prostor. Uspořádat si ji můžete podle sebe. JENA NÁBYTEK
 

 

S blokovými kuchyněmi ušetříte místo

Primárně jsou blokové kuchyně navržené tak, aby maximálně šetřili místo a pojali co nejvíce věcí, které v kuchyni potřebujete. Ale jelikož je myšleno na vše, můžete si vybrat kuchyň i bez horních skříněk. To oceníte zejména, pokud jste majitel podkrovního bytu, ve kterých je zkosená střecha a nástěnné skříňky se vám tam zrovna moc nehodí.

I bloková kuchyň ale je do jisté míry variabilní. Další výhodou nepochybně je, že nad montáží celé kuchyně, která se ale skládá jen z několika málo skříněk, nestrávíte mnoho času.

Co se týče volby barvy kuchyňské linky, vždy je lepší volit bílé a světlé odstíny, které prostor opět opticky zvětšují.

Nižší cena za stejnou kvalitu ve srovnání s kuchyněmi na míru

Sériová výroba přináší i další výhody a tou je nižší cena ve srovnání s kuchyní vyráběnou speciálně na míru. Tato úspora je podstatná. 

Nejlevnější bloky se dají sehnat již od čtyř tisíc korun, střední cenová relace kuchyní již v moderních materiálech vysokého lesku se dá pořídit v ceně mezi deseti a patnácti tisící korun. Za tuto příznivou cenu si můžete pořídit hezkou kuchyň třeba i do startovacího bytu, který pořizujete na přechodnou dobu nebo i do pronájmu. Ve vyšší cenové relaci mezi dvaceti až čtyřiceti tisíci korun pak najdeme moderní kuchyně se všemi vychytávkami, které známe z kuchyňských studií. I za relativně nižší cenu můžete mít moderní a kvalitní kuchyň, ve které se bude krásně a snadno vařit.

Kuchyňská linka je bezesporu základem celé kuchyně a i jednoduchá a bloková kuchyňská linka se může stát její funkční dominantou.

 

Kuchyně Emilia využívá prostoru do posledního detailu. JENA NÁBYTEK
 
Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0