Ideální ložnice je místem odpočinku

Pověra, že ložnice je místem, kde se pouze spí, už je dávno vyvrácena. I na vzhledu ložnice velice záleží. Ložnice odráží náš životní styl, naše nároky a představy. Pokud bydlíme v bytě bude mít jiné nároky na než na ložnici pokud žijete v rodinném domě. Současným trendem je propojení ložnice s šatnou v návaznosti a dispozice sousedící s koupelnou.

Nejdůležitějším prvkem ložnice je však samotná postel. Na tomto kusu nábytku by jste neměli šetřit. Špatně zvolené nekvalitní lůžko na vás zanechá stopy, které  se mohou kdykoliv v budoucnu projevit. Dlouhodobý spánek na nevhodném podkladu často vede k různým zdravotním problémům, které se nemusí projevit hned a ne vždy si uvědomujeme co všechno si právě nevhodným výběrem můžeme způsobit.

Šířka postele záleží na vašem výběru, délka by měla být o 25 cm větší než výška uživatele, u dětí se samozřejmě toto pravidlo nedá použít protože rostou, pro každý věk a pohlaví se však doporučuje zvolit vyšší lehací plochu. Vyšší čelo postele je také velice důležité pro dobrou oporu polštáře a hlavy.

Pokud investujete do kvalitní konstrukce – nemusíte na ní dlouhodobě nic měnit.

Běžnou součástí postele jsou noční stolky, které nám zaručí určitý komfort a možnost odkládací příruční plochy. Komfort postele zvyšuje polohovací rošt a správně zvolená matrace.

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0