Jak vybavit kuchyni v malém bytě?

Dostatek pracovního prostoru, skříňky na nádobí a potraviny a samozřejmě také dostatek prostoru na nejpoužívanější spotřebiče. To jsou základní požadavky, které máme na naši novou kuchyň. Co ale dělat v případě, že bojujeme s nedostatkem prostoru?

Elegantní a praktickou kuchyň můžete vyčarovat i v opravdu malém bytě, garsonce či chatce. Musíte si všechno jen dobře promyslet a naplánovat.

Samostatná kuchyně nebo kuchyňský kout?

Kuchyně nemusí být samostatná. Vybourejte příčky a spojte ji například s obývacím pokojem. Nezapomeňte sladit podlahu a barvu stěn v obou místnostech. Vsaďte spíše na chladnější odstíny, jako je modrá, zelená nebo fialová. Pokud budou dvě protější stěny tmavší, místnost se opticky prodlouží.

Strop nechte bílý, opticky tak prostoru přidáte na výšce. Pokud máte možnost, slaďte i barvu a materiál nábytku. Díky tomu to bude vypadat, že kuchyně nekončí, ale pozvolna pokračuje dál.

Kuchyňský kout šetří prostor.
Kuchyňský kout šetří prostor. Kuchyně Brick
 

Blokové kuchyně jsou ideální volbou do malých prostor

Blokové kuchyně jsou to pravé do malých rozměrů. Vyrábí se v rozměrech do 3 metrů na šířku a jsou tak důmyslně promyšlené, že jim nic nechybí.

Jednotlivé kuchyňské skříňky si můžete přehodit podle toho, jak potřebujete. Vybírat můžete z velkého množství různých barev a materiálů, ale držte se jednoduchého vzhledu a světlých barev, ať interiér nezahltíte. Chybu neuděláte linkou ze světlého dřeva v pastelových odstínech, o zvětšení prostoru se postará i lesk.

Kuchyňský kout šetří prostor.

Kuchyně Idea se vejde i do miniaturních kuchyní. JENA NÁBYTEK

Dřez může sloužit jako pracovní deska

Bydlíte sami nebo ve dvou? Pak rozmyslete, jestli  by vaše lednička či myčka nemohla být poloviční. To stejné platí o vařiči, který místo čtyř plotýnek může mít dvě. Určitě si pořiďte přídavnou pracovní desku, kterou v případě potřeby můžete překrýt dřez nebo varnou desku a zvětšit si tak pracovní plochu.

 

Dřez můžete v případě potřeby překrýt přídavnou deskou. Kuchyně Carla

Dřez můžete v případě potřeby překrýt přídavnou deskou. Kuchyně Carla

Skříňky až po strop

Využijte úložný prostor až po strop – do vzniklých skříněk můžete uložit sezónní věci, jako jsou formy na beránka, vánoční cukroví, staré kuchařky… Promyslete si i umístění jídelního stolu. Nejvíce prostoru vám ušetří sklopný stůl. Vsadit můžete také na ostrůvek, ke kterému můžete při servírování jídla přidat barové židličky a mimo to ho využít jako pracovní plochu pro přípravu pokrmů.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Kuchyně Michelle - 240 cm (bílá)

9 499 

bez DPH 7 850 

Nákupní košík

0 ks / 0