Jak vybrat noční stolek

Také večer nerad vstáváš z vyhřáté postele kvůli tomu, aby ses napil nebo si odložil rozečtenou knížku? Užitečným pomocníkem ti bude noční stolek, díky kterému budeš mít všechny nezbytnosti pro pohodlný spánek na dosah ruky. Sestavili jsme pro tebe několik tipů, které ti s výběrem stolku pomohou.

Bez kolika věcí se před spaním neobejdu?

Noční stolek ChateauNěkomu vedle postele vystačí sklenička s vodou, někdo neusne bez špuntů do uší a pár řádků z oblíbené detektivky. Před výběrem stolku se zamysli, jak velkou výbavu potřebuješ mít před spaním po ruce.

Základem každého nočního stolku je horní deska, na kterou se umisťuje lampička, budík a sklenička s nápojem. Dostatečně široká deska je proto nezbytností. Pro maximální komfort beze strachu, že budou věci na stolku namačkané, doporučujeme minimální šířku desky 50 cm.

Klasickým úložištěm v nočních stolcích jsou kromě horní desky také šuplíky. Chceš-li mít v noci po ruce knihy, kapesníky či pouzdro na brýle, svou výbavu si do šuplíků přehledně vyskládáš. Průměrný noční stolek má šuplíky dva, ale mnozí si vystačí i s jedním. Pokud si nejsi jistý, kolik šuplíků potřebuješ, platí zde pravidlo lepší více nežli méně. Nikdy nevíš, co dalšího ti u postele přijde vhod.

Stolek tichý jako myška

Pokud sdílíš lůžko se svou drahou polovičkou, je dobré při manipulaci se stolkem myslet na to, abys hlasitým otvíráním nepřerušil její sladké sny. Zaměř se při výběru stolku na funkci tichého dojezdu zásuvek. Pokud nakupuješ na prodejně, zkus si šuplíky párkrát vysunout a zasunout.

 

Noční stolek Tampere

Nechceš-li si s hlučnými šuplíky dělat starosti, pořiď si stolek, který má kromě nich také otevřenou poličku. Odložením věcí do ní se vyhneš zbytečnému šátrání v zásuvkách.

Je můj stolek fešák?

Stolek by neměl být pouze praktickým spojencem, ale i fešným společníkem. Aby ložnice nepůsobila příliš křiklavě a nenarušovala tak tvůj harmonický spánek, je vhodné sladit stolek s postelí a zbytkem interiéru. Noční stolky se dnes vyrábí ve všech nábytkových stylech, snadno najdete skandinávské stolky v přírodních dekorech, moderní stolky v lesklých barvách i klasické stolky se zdobeným kováním.

Pokud vybavuješ novou ložnici a nechceš riskovat, že si stolek s lůžkem nebude rozumět, můžeš si vybrat postel, která má stolky vestavěné.

Ve dvou se to lépe táhne

Dětem a studentům postačí k posteli jediný stolek, ale dvojice usínající na manželské posteli, potřebují stolky dva. Nerad bys přeci během natahování se po brýlích vzbudil svou družku.

Vyber si noční stolek z naší nabídky

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0