Jak vybrat polštář

Spánek často přímo určuje, jaký bude náš následující den. Když se v noci převalujeme, budíme a neleží se nám pohodlně, další ráno máme energie asi jako lenochod po flámu. Doháníme to kofeinem a energy drinky a doufáme, že zítra bude líp. Ale dobrý spánek je základ. A o jeho kvalitě mimo větranou místnost, klidnou mysl a pořádnou matraci výrazně rozhoduje i volba polštáře. Jak vybrat ten správný? S naším průvodcem to bude hračka.

Polštáře s anatomickým tvarováním

Hledáš-li kousek, který se perfektně přizpůsobí křivkám tvého těla, sáhni po anatomickém polštáři. Nejčastěji je vyroben z paměťové či líné pěny, která rovnoměrně rozloží tlak těla a poskytne dostatečnou oporu hlavě a krku. Anatomický polštář pomáhá udržet v optimální poloze i celou páteř a díky tomu krásně uvolní krční a hlavové obratle. Trápí-li tě ztuhlý krk, záda či trpíš na bolesti hlavy, může to být právě vinnou polštáře. Kvalitní polštář tě může těchto problémů zbavit.

Mezi anatomické polštáře řadíme polštáře s profilovanou výplní, které mají svůj tvar pevně daný a polohu páteře udržují perfektně. Dále sem patří i kousky, jejichž výplň tvoří nesouvislé kousky paměťových pěn, jsou měkčí a více poddajné.

Polštáře klasického tvaru

Potěší milovníky měkkých a maximálně pohodlných polštářů, kteří neradi experimentují s tvarem a nevyhovuje jim tvrdost či přílišná poddajnost paměťové pěny. Klasické polštáře mají různé typy výplní, zejména se využívá PES kuliček, polyesteru a peří. Jsou velmi pohodlné, vyhovují lidem, kteří spí v nejrůznějších polohách a navíc je pro ně polštář také bytovým doplňkem.

Speciální kousky pro zdraví i pohodlí

Mimo klasické podhlavníky můžeš v nabídce narazit i na méně obvyklé typy. Pokud máš sedavé zaměstnání nebo trávíš spoustu času u počítače, určitě tě sem tam pěkně pobolívají záda. Pro namáhané oblasti beder můžeš koupit speciální polštář, který je krásně podloží a přinutí tě sedět rovně. Bederník ti pomůže zatočit s bolestí a narovná ti páteř. Na pultech seženeš i polštáře určené pod kolena, tzv. podkoleníky, které se hodí při častém klečení nebo namáhání kloubů a ocení je zejména pacienti, kteří jsou dlouhodobě připoutaní na lůžko.

Polštářová výplň

Typ výplně určuje tvar polštáře a různé druhy se hodí pro různá období roku. Vnitřek plněný polyesterem či peřím mají polštáře vhodné zejména pro zimní období, protože dokáží více hřát.

Oblíbeným materiálem jsou také PES kuličky. Sypká výplň je velmi přizpůsobivá a vytvaruje se přesně dle tvých křivek. Výhodou je navíc fakt, že můžeš kuličky přisypávat či odsypávat dle potřeby a regulovat si objem polštáře dle potřeby. PES kuličky navíc zajišťují optimální mikroklima a skvěle si poradí s odvodem tepla a vlhka. Společně s paměťovou pěnou jsou vhodné pro celoroční použití.

Antibakteriální a antialergenní úprava

Perfektní volba pro všechny, kterým se občas v noci špatně dýchá. Prach a roztoči se nevyhýbají ani naší posteli a dokáží pěkně potrápit. Pokud trpíš alergií nebo tě sužuje astma, zvol polštář s garantovaným antibakteriálním složením. Takový polštář je opatřen speciální úpravou materiálu, která mu dovoluje častější praní a zároveň zabraňuje množení roztočů, hub a plísní. Ráno se budeš budit odpočatý a plný sil.

V problematice antibakteriálních materiálů bývá často skloňovaným pojmem Aloe Vera. Výtažky z této rostliny opravdu bývají častým přídavkem k polyesterovým mikrovláknům a u uživatelů jsou oblíbené díky svým příznivým účinkům na pokožku a antibakteriálním vlastnostem, které zabraňují šíření plísní a roztočů.

Ať už zvolíš polštář jakýkoliv, mysli na to, že tělu budeš muset dát čas, aby si na nový kousek v ložnici zvyklo. Dlouhodobě špatná poloha páteře ve spánku se nesrovná z noci na noc. Když ale vydržíš týden až dva, odměnou ti bude kvalitní spánek a hromada energie každý den.

 

Vyber si polštář z naší nabídky

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0