Jak vybrat postel pro děti?

Dětský pokoj musí být promyšlený do puntíku, aby se v něm dítě cítilo příjemně a bezpečně. To platí i o posteli, která se u dětí často mění. Dětská postýlka pro miminka, postel menších rozměrů pro batole až předškoláka a když začne vaše ratolest chodit do školy, už přemýšlíte o pořízení postele klasických rozměrů, jako máte vy. Na co se při výběru soustředit?

 

V prvních dvou letech života spí dítě v dětské postýlce klasického rozměru 60 × 120 cm. Přijde doba, kdy vyroste a začne mu být v postýlce těsno. Začnete se tedy poohlížet po větší posteli, která bude dítěti sloužit na několik dalších let. 

 

Postel pro menší děti

Postele pro menší děti se prodávají nejčastěji v rozměrech 70 x 140 cm a 70 x 160 cm. Vyrábí se ve veselých barvách a dětských motivech, navíc ušetří místo v pokoji - čímž se zvětší plocha na hraní. Rozmyslete si, zda-li chcete dítěti koupit postel, ze které za několik let opět vyroste, nebo vsadit na alternativy, tzv. rostoucí postele, které rostou s dítětem, nebo rovnou na klasickou, dospěláckou postel

 

Při výběru dětské postele můžete vybírat z tradičních postelí s úložným prostorem nebo bez něj, z postelí vyvýšených nebo patrových. Záleží, do jak velkého prostoru ji budete pořizovat a pro kolik potomků bude sloužit. Zaměřte se i na materiály, ze kterých se dětské postele vyrábějí. 

Čalouněné postele rozzáří pokoj

Jednou z oblíbených variant je postel čalouněná, která je příjemná na dotek, vyrábí se v mnohých barevných variantách a většinou je vybavená úložným prostorem. Matrace může být buď součástí postele - například u otevíracích postelí, nebo oddělená. Dávejte pozor na to, jak se postel udržuje - zdali se dá sejmout potah, případně zda-li je udělaná z materiálu, který je nenasákavý a snadno se čistí. 

Dřevěné postele vydrží i pod náctiletým

Postele z masivního dřeva jsou odolné, pevné a poslouží jak dvouletému dítěti, tak teenagerovi. U menších dětí, kde je ještě riziko, že by z postele mohly spadnout, je vhodné zvolit postel se zábranou, kterou lze časem odstranit.

Lamino nebo měkké dřevo je levnější

Levnější variantou je dřevotříska nebo lamino, případně měkké dřevo, smrk. Tou dražší variantou je pak masiv, který je ale odolný a pevný, poslouží spolehlivě na mnoho let. Nejméně využívané v dětských pokojích jsou postele kovové. 

Dřevěná postel Play z lamina se pyšní cenným úložným prostorem

 

Patrová dětská postel

Je vhodným řešením pro rodiny se dvěma dětmi a menším dětským pokojem. Zabírá místo jako jedna postel, a přesto se na ní pohodlně vyspí dvě děti. Patrové postele ale nemusí být vždy dvě nad sebou. hodí se i jedináčkovi, který může nahoře spát a dole si hrát. Tento typ postelí děti milují. Doporučujeme pořízení patrové postele se všemi místy nahoře.

Dětská postel s přistýlkou

Pokud plánujete u svého dítěte občas přespat, když je nemocné, nebo mu chcete dopřát prostor pro občasné přespání jeho kamarádů, zvolte dětskou postel s přistýlkou. Jednoduše ji vytáhnete, když je potřeba, protože je ukryta pod lůžkovou částí. Praktické je, pokud je pod přistýlkou ještě úložný prostor na hračky či peřiny.

Ať už svému dítěti pořizujete jakýkoliv typ postele, myslete především na jeho pohodlí a zdraví. Součástí postele je i matrace, na níž stejně jako na posteli není dobré šetřit. Dětská postel by měla nejen dobře vypadat, ale hlavně sloužit k pohodlnému spánku. Raději si pár korun za kvalitu připlaťte, jde přece o vaše děti. Ony pak budou vstávat odpočaté a s dobrou náladou. A o to déle vás budou radostně zlobit.

 
 
 

Z postele Naty jednoduše vysunete přistýlku a můžete ubytovat třeba kamaráda vašeho dítěte

 
 
Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0