Jak vybrat sedačku na chalupu

Při výběru sedací soupravy na chatu či chalupu berte v potaz několik faktorů – jak často na chatu jezdíte, kolik času ve společenské místnosti se sedačkou vůbec trávíte nebo zda se ve vaší chatařské oblasti náhodou nekrade. Nemá totiž smysl investovat desítky tisíc do kusu nábytku, který pak nevyužijete – nebo který vám ukradnou zloději.

Tvrdost sedačky: volte klidně měkčí

Zatímco do obývacího pokoje obecně doporučujeme spíše tvrdší sedačky, na chaty a chalupy klidně pořiďte měkčí. Jsou totiž levnější, pohodlnější a příjemně se v nich lenoší.

Nejměkčí (a také cenově nejdostupnější) sedačky jsou vyplněné molitanem, případně PUR pěnou s nízkou třídou tuhosti. Takové sedačky se při denním používání relativně rychle prosedí, ale pokud na chatě trávíte jen pár víkendů v roce, vydrží vám bez problémů několik let. Navíc ten příjemný pocit, kdy si po celodenní túře sednete do měkkého, za to stojí.

Jinak uvažujte v případě, že na chatu jezdíte celoročně každý víkend. Pak se řiďte podobnými pravidly jako při výběru sedačky do obýváku – a volte raději sedací soupravu z tvrdší PUR pěny, případně z paměťové pěny.

Sedačka v interieru.

Konstrukce ideálně kovová

Na chatách a chalupách v době vaší nepřítomnosti bývá vlhko a zima, navíc uvnitř často řádí myši nebo kuny. Proto se raději vyhněte sedačkám z dřevotřískové či dřevěné konstrukce, které takové podmínky nemusejí vydržet.

Ideální variantou na chaty jsou sedačky s kovovou konstrukcí. Jsou těžké, pevné, odolné a vydrží i náročné podmínky. Navíc se jen tak nerozvržou.

Rozkládací sedačka přijde vhod

I když máte velkou chalupu a dostatek postelí, rozkládací sedačka se vždycky hodí. Pokud například ve společenské místnosti máte kamna, rovnou zde pohodlně přespíte a v noci párkrát přiložíte, aniž byste se museli za tmy loudat po celé chalupě.

Podobně se může stát, že u vás nečekaně přespí sousedi nebo návštěva. Jedno nebo dvě místa navíc k přespání jsou v takovém případě k nezaplacení.

Rohová sedačka rozkládací Enro v interieru.

Neutrácejte zbytečně

Při výběru sedačky na chatu či chalupu myslete ekonomicky. Nejspíš sem jezdíte s dětmi a domácími mazlíčky, navečer zde popíjíte a pořádáte večírky. Sedačka dostává zabrat a obvykle na ni dáváte menší pozor než doma v obýváku. V hůře zabezpečených chalupách navíc hrozí, že vám sedačku někdo ukradne.

Myslete proto ekonomicky a hledejte sedací soupravu v optimálním poměru cena/výkon. A nemusíte ani tolik řešit design – sedačku na chaty a chalupy spíše vylepšete přehozem, kterým ji alespoň na nějaký čas ochráníte před ušpiněním a poškozením.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0