Jak vybrat správnou skříň podle využití

Šatní skříň CataniaPravidla pro výběr skříně

Vnitřní vybavení

Před tím, než se rozhodnete pro tu pravou, promyslete si, co vaše oblečení a svršky vyžadují. Máte společenské oblečení, které musí viset na ramínku? V tom případě by skříň měla být vybavena šatní tyčí. Skládá se váš šatník spíše ze sportovního nebo neformálního oblečení? Určitě využijete dostatečně široké poličky. Na odložení drobností a spodního prádla se budou hodit šuplíky.

Výška skříně

Před nákupem si dobře změřte výšku pokoje. U starších patrových domů mou být stropy nižší, než byste očekávali. Snažte se výšku pokoje maximálně využít. Čím vyšší skříň si pořídíte, tím více úložného prostoru získáte. Do nejvyšších polic se zpravidla ukládají sezónní věci, které nebudete během roku tak často vytahovat.

Stabilita skříně

V případě, že nemáte naprosto rovnou podlahu, zaměřte se na to, zda je možné skříň připevnit ke stěně. Díky tomu se nebude kývat při každém jejím otevření.

Otevírací mechanismus

Zohledněte jej vzhledem k velikosti pokoje. Pokud má spíše skromnější rozměry, zvolte skříň s posuvnými dveřmi. Ušetříte tak prostor, který byste jinak museli věnovat otevírání dveří. V případě, že nemáte o prostor nouzi, můžete se rozhodnout pro klasicky otvírané dveře. Výhodou otvíracích dveří je to, že skříň můžete otevřít celou, máte tedy kompletní přehled o každém kousku vašeho oblečení.

 

 

Typy skříní

Na trhu zpravidla narazíte na 4 typy skříní: vestavěné, policové, šatní a kombinaci šatní a policové. Pojďme si je představit blíže.

Vestavěné skříně

Šatní skříň Winner

Vestavěné skříně na míru jsou finančně náročnější záležitostí. Jejich výhodou však je, že budou přesně pasovat do vašeho pokoje. Jsou nejlepší volbou pro atypicky řešené bydlení. Většina studií vám navíc umožní návrh vnitřního uspořádání přesně podle vašich požadavků.

Policová skříň

Jak již napovídá její název, skládá se z polic. Ty je možné výškově nastavit, takže je jen na vás, jaký výškový rozestup vám bude vyhovovat nejvíce. Rozhodně neplatí, že police musí být ve stejném výškovém rozestupu. Police ve skříni drží čtyři úchyty neboli kolíky ze dřeva či kovu.

Šatní skříň

Šatní skříň se od policové liší v tom, že zpravidla nemívá police. Její prostor vyplňuje pouze šatní tyč. Je tedy primárně určena pro oblečení, které musí viset na ramínku, aby se nepomačkalo. Pokud se police v šatní skříni nachází, najedete ji většinou v horní části. Šatní tyč by měla nabízet možnost volby výšky jejího umístění.

Kombinace šatní a policové skříně

Tento typ skříní se již po celá léta těší velké oblibě a v budoucnu tomu pravděpodobně jinak nebude. Skříň kombinuje prvky šatní i policové skříně. Najdete v ní tedy jak šatní tyč, tak police.

Materiál a design

Pro výrobu skříní se v současnosti nejvíce používá lamino, které nabízí nespočet dekorů. Preferujete spíše přírodní vzhled nebo máte odvahu se pustit do barvy? Ani jedno provedení není pro lamino problém. Kromě skříně s pevným korpusem můžete sáhnout i po textilní skříni, která je ideální volbou do studentských pokojů. V případě, že potřebujete vyplnit roh místnosti, sáhněte po skříni rohové.

Na našem e-shopu najdete bohatou nabídku dekorů i barev. Největší popularitě se těší bílé šatní skříně, které prostor prosvětlí. Součástí dveří může být i zrcadlo. Vybrané skříně si můžete prohlédnout také na jedné z mnoha našich kamenných prodejen Jena-nábytek, kde vám s výběrem pomůže tým našich odborníků.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0