Jaké prvky nesmí chybět v moderní kuchyni?

Skříňky, které se zavírají tiše, trouba, která umí péct sama a zabudované spotřebiče, které jsou vždy po ruce? Moderní kuchyně není jen krásná a podle posledních designových trendů, ale také praktická a ergonomická. Podívejte se, jaké moderní prvky nesmí ve vaší nové kuchyni chybět

Z čeho se vyrábí pracovní deska?

Kuchyňská pracovní deska se vyrábí z různých druhů materiálu, nejčastěji se ale používá vysokotlaký laminát, tedy dřevotříska s lamino povrchem a vrchní vrstvou, která jí dodává finální mat či lesk. Lákají na nízkou cenu, vysokou odolnost proti oděru, chemikáliím i vysokým teplotám.

Matná pracovní deska, lesklá přední strana

Mezi barevnými dekory si můžete vybrat prakticky cokoliv, nicméně mezi nejčastější volbu u pracovní desky patří matná šedá, tmavě šedá, případně lehce vzorovaná. U frontu, předních stran kuchyní patří mezi trendy bílá a vysoký lesk, se kterou se setkáváme až u 80 % kuchyní. Bílá totiž prosvětluje a zvětšuje prostor a navazuje pocit čistoty. Rustikální kuchyně už tolik nefrčí, trendy jsou spíše blokové kuchyně, které si za nízké ceny můžete poskládat dle libosti jako stavebnici.

Na bílou a vysoký lesk sází až 80 % domácností. Kuchyně Rio

Na bílou a vysoký lesk sází až 80 % domácností. Kuchyně Rio​

Skříňky se zpomalovačem nebouchají

Moderní kuchyňské skříňky se pyšní zpomalovači, díky kterým při zavírání nebouchají. Vrchní skříňky se v rámci úspory místa nejčastěji otvírají nahoru. Spodní skříňky jsou často spíše šuplíky, nejmodernější jsou tzv. metalboxy, kovové šuplíky s nízkou boční hranou a lištami, které zabraňují tomu, aby nádobí vypadalo ven. 

Spotřebiče jsou součástí kuchyně

Jednotlivé spotřebiče mohou být integrované s kuchyňskou linkou, ve stejném designu.  Nejčastěji se jedná o troubu a varnou desku, případně myčku. Ta může být případně pouze pod linkou. Vestavný však může být jakýkoliv spotřebič od myčky až po kávovar. 

 

Vrchní skříňky se vyklápějí nahoru. Kuchyně, Nina, detail vrchni skříňky. JENA NÁBYTEK

Vrchní skříňky se vyklápějí nahoru. Kuchyně, Nina, detail vrchni skříňky. JENA NÁBYTEK

Elektřinu nebo plyn? Můžete mít obojí

Elektrická varná deska má mnoho výhod, ale na některá jídla je plynový sporák lepší - řada domácností na něj nedá dopustit třeba při přípravě steaků. Pokud se nemůžete rozhodnout, můžete vsadit na kombinaci - domino desku a pořídit si třeba dvě plynové a dvě elektrické varné zóny v jednom designu.

Pokud hodně vaříte a přemýšlíte, jak velké mají jednotlivé plotýnky být, můžete vsadit buď na větší rozměr plotýnek, nebo rovnou na moderní bezzónové indukční varné desky. Nahřívají pouze hrnec, ať ho položíte kamkoliv.

Nezapomeňte na digestoř

Bez digestoře se dnes už žádná kuchyně neobejde. Vyzkoušejte moderní variantu, digestoř se spodním odtahem, která funguje na bázi uhlíkového filtru, díky čemuž se zbavíte starostí s maštěním stropu.

Chytrá trouba se zapne sama

Troubu si umístěte tak, abyste se k ní nemuseli ohýbat a pořiďte si chytrou troubu – která se v případě potřeby zapne sama a dopeče vám večeři přesně v okamžik, kdy se vrátíte z práce. Funguje to jednoduše, ráno strčíte jídlo do trouby a nastavíte požadovaný čas. Než se trouba zapne, pokrm chladí, aby se nezkazil. 

Vyberte si programy na míru, podle toho, co používáte - dnes již základem je gril, zvolit si můžete i přednastavené recepty, vaření v páře, ohřívání… Troubu navíc můžete mít napojenou na wifi a ovládat ji na dálku. 

 

Vestavná indukční varná deska Amica ohřívá jen hrnec, nic víc.
Vestavná indukční varná deska Amica ohřívá jen hrnec, nic víc. 
 

Jak bude vypadat vaše nová kuchyň? 

Už se vám v hlavě rýsuje vzhled vaší nové kuchyně? Inspirujte se našimi tipy a vyberte si takovou, která přesně zapadne do vašeho interiéru. Třeba s trendy šedou pracovní deskou a bílými šuplíky a skříňkami, které nebouchají. Moderní technologie se zase postarají o to, aby se vaše jídlo nikdy nespálilo a nebolela vás záda. Prohlédněte si naší nabídku kuchyní.

 

Moderní trouby už dnes umí i chladit. Vestavná trouba Mora.

Moderní trouby už dnes umí i chladit. Vestavná trouba Mora.

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0