Luxus jménem černobílý obývák. Jak ho zařídit, aby vypadal skvěle

Obývací pokoj, kterému dominují černá a bílá? V bytových katalozích to vypadá skvěle, v praxi se takové barevné kombinace často bojíme. Přitom zbytečně – při dodržení několika základních pravidel dokáže nádherný černobílý obývák zařídit každý. Čtěte, jak na to.

Bílé stěny jsou přežitek

První věc, která napadne většinu lidí – když zařizuji černobílý obývák, musím mít bílé stěny. To je sice pravda, ale jenom částečně.

Čtyři bílé stěny působí sterilně, odvažte se a vymalujte alespoň jednu stěnu šedou, antracitovou nebo černou barvou. Obývák tím prokoukne a pocitově bude teplejší. Černá je pro nejodvážnější, šedá pro ty konzervativnější. Samozřejmě takto vymalujte jen tu nejmenší stěnu v obýváku – dominantní barvou v místnosti musí zůstat bílá.

Podlaha v černobílém obýváku nemusí být nutně bílá, volte například světle šedou nebo světle béžovou. S bílými stěnami se skvěle doplňují.

 

Stěnu můžete vymalovat šedou či antracitovou. Originálně barva vypadá i na podlaze

Stěnu můžete vymalovat šedou či antracitovou. Originálně barva vypadá i na podlaze

Vyberte kontrastní dominantu pokoje

Černobílá kombinace vypadá božsky zejména díky svému kontrastu, k bílým stěnám proto potřebujete výrazný prvek v černé barvě. V moderních obývacích pokojích to nejspíš bude televize nebo sedací souprava. Anebo taky obojí zároveň.

Zatím je váš obývák hodně světlý, proto se kombinace černá sedačka a černá televize vůbec nebojte. Černobílým obývákům mimochodem sluší minimalismus a čistý design, pokud je to tedy možné, přimontujte televizi na zeď. Zbavíte se tím potřeby televizního stolku.

Jestliže je na vás černá sedačka moc silná káva, zvolte bílou. Potřebný kontrast ještě doženete na nábytku.

 

Nezapomeňte, že černobílému designu sluší minimalismus. S doplňky to nepřehánějte

Nezapomeňte, že černobílému designu sluší minimalismus. S doplňky to nepřehánějte

Nábytkem šetřete, zaměřte se na detaily

Při vybírání obývací stěny vsaďte na minimalismus, černobílý obývák musí být vzdušný a prostorný. Stačí pár skříněk a hotovo.

Jestliže máte bílou sedačku, pořiďte černý nábytek, jestliže černou, pak si barvu nábytku vyberte dle svého gusta. Může být bílý i černý, případně šedý.

Teprve nyní do černobílého obýváku vneste život. Základem je zeleň. Nemusíte to přehánět a ani není potřeba, abyste si obývák obložili barevnými květinami – jeden nebo dva květináče s celoročně zelenou rostlinou naprosto stačí.

S barvami si vyhrajte až při výběru doplňků jako jsou polštáře nebo stolní lampy. Tady máte možnost rozzářit obývací pokoj dalšími barvami – v kombinaci s černou a bílou vypadají skvěle například červená, fialová nebo obecně pastelové barvy. Tak směle do toho.

 

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0