Luxusní obývací stěny a jak je vybrat?

Obývací stěna CabornoRozdíl mezi obývací stěnou a sestavou

Před tím, než vás seznámíme s několika jednoduchými radami pro výběr optimální obývací stěny, si ujasníme rozdíl mez obývací stěnou a sestavou.

Obývací stěna je komplet, který pořizujete za jednu cenu. Standardní součástí bývá televizní stolek, skříňky a poličky. Rozhodnutím se pro obývací stěnu získáte nábytek ve stejném designu, takže si nebudete muset lámat hlavu nad tím, zda k sobě jednotlivé kusy budou ladit.

Obývací sestavy zahrnují nabídku poliček, polic, skříní, skříněk, komod, televizních stolků, konferenčních stolků a podobně. Každý kus se prodává zvlášť, takže je jen na vás, co všechno si do obýváku budete chtít pořídit. Výhoda spočívá v tom, že nábytek můžete nejrůzněji variovat. Bude tak vždy odpovídat vašim současným představám.

Zjistěte rozměry pokoje

Než se rozhodnete pro konkrétní obývací stěnu, která se bude luxusně hodit do vašeho obýváku, dobře si pokoj změřte. Poté se rozhodněte, co všechno budete chtít do stěny umístit. Nezapomeňte, že doba se změnila. Ložní oblečení a ručníky již dávno nepatří do skříněk obývací stěny, ale spíše do šatní skříně. Broušené sklo má svoje místo v kuchyňské lince, kde se na něj nepráší.

Důležité je se rozhodnout, zda stěnu umístíte na delší či kratší část pokoje. Tomu bude odpovídat počet jednotlivých kusů nábytku. Nezapomeňte na pravidlo, že z pravé i levé strany stěny by měl být nejméně 1 metr volného prostoru. Obecně platí, že malá obývací stěna je vhodná na kratší stěnu pokoje, velká zase vynikne na delší straně.

Barvy obývacího pokoje

Podlaha i výmalba pokoje ovlivní váš výběr. Pro bílou nebo světlou obývací stěnu se rozhodněte, pokud máte tmavou podlahu. Pokud je vaše podlaha světlá, klidně se pusťte do tmavšího provedení. Výmalba obývacího pokoje by měla být spíše univerzální. Volte pastelové barvy, ke kterým se nábytek snadněji vybírá.

Obývací stěna Cross

Design: moderní nebo rustikální obývací stěna?

Design je individuální otázkou, která odpovídá vašemu vkusu. Je dobré se však řídit jednoduchou radou, která radí volit takový styl, ve kterém máte zařízenou převážnou většinu domácnosti.

V případě, že máte obývací pokoj spojený s kuchyní, určitě nekombinuje strohý minimalismus s mohutným a zdobeným rustikálním stylem.

Mezi nejuniverzálnější provedení patří dekor dřeva nebo jednobarevné varianty. Obě dvě provedení jsou často doplněna o prvky, které celkový vzhled příjemně ozvláštní. V dnešní době se velké oblibě těší kombinace dřevěného dekoru se sklem. Prosklené části bývají zpravidla osazeny tvrzeným sklem, ze kterého se při rozbití nevytvoří ostré střepy. Častým a velmi vyhledávaným doplňkem je osvětlení. Zpravidla se používá LED osvětlení, které nevydává teplo, takže se nemusíte obávat poškození povrchu nábytku.

Kromě skla a osvětlení se skříňky osazují úchytkami kovovém provedení. Nejčastěji se můžete setkat s matným nebo lesklým povrchem. Úchytky taktéž plní dekorativní funkci. Pro minimalistické provedení je charakteristické bezúchytové otevírání a dekor ve vysokém lesku. Specifické provedení nabízí rohové obývací stěny, které ušetří prostor.

Nabídka na našem e-shopu zahrnuje veškeré typy obývacích stěn, které splní vaše nároky na design. Vybírat můžete z kvalitních stěn evropské i české výroby. Na našich kamenných prodejnách Jena-nábytek si vybrané modely můžete prohlédnout na vlastní oči a v případě jakýchkoliv dotazů se obrátit na naše specialisty.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0