181 064 nábytku ihned k odeslání

542 zákazníků právě nakupuje

Filtrovat

Filtr výrobků

Ceny

Od:
Do:

Šířka (cm)

Výška (cm)

Hloubka (cm)

Materiál 0

Více

Rozměry ložné plochy (cmxcm) 0

Více

Nosnost (kg) 0

Více

Snímatelný potah 0

Zákazníci právě nakoupili

Matrace

Pohodlný spánek je alfou a omegou kvalitně stráveného života. Jenže nestačí investovat jen do pořádné postele. Nezastupitelnou roli v dobrém odpočinku hraje matrace. I když se tedy rozhodnete pro nákup levné matrace, vždy dbejte i o to, abyste si do vašeho rámu zasadily kvalitní matrace s dostatečnou oporou pro váš odpočinek a regeneraci.

V tomto ohledu se jeví jako nejvhodnější varianta zdravotní matrace, která uleví po náročném dni vaší páteři a tím i celému tělu. Pokud navíc trpíte proleženinami, pomůže vám s nimi skoncovat jednou provždy speciálně navržená antidekubitní matrace.

Důležitý je i druh nebo použítí dané matrace. Pokud chcete vzdušnou a pohodlnou pružinovou matraci, můžete vybírat z mnoha druhů. Pěnové matrace jsou zase velmi pohodlné a můžete je položit i jenom na holou zem. Jsou také za velmi výhodné ceny. Do menší postelí, jako jsou ty pro děti, se pak hodí pouze dětské matrace. U žádné matrace by však neměl chybět matracový chránič, díky kterému zůstane vaše matrace neustále čistá. 

Sortiment JENA nábytku vám nabízí nepřeberné množství kvalitních matrací ve všech myslitelných rozměrech. Na skladě máme matrace 90x200, matrace 120x200, matrace 140x200, matrace 160x200, matrace 180x200, ale tím celá paráda nekončí. Nezáleží na tom, zda si toužíte odvézt domů skládací matrace, nebo naopak rozkládací matrace. S našimi cenami se bude vždy jednat o matrace za hubičku. A to zejména pokud využijete našich slevových akcí matrace 1+1 zdarma. Přesvědčte se sami na našich prodejnách nebo přímo v e-shopu.

Rozhodli jste se investovat do kvalitního spánku a přemýšlíte, jak vybrat vhodnou matraci pro vaše tělo?  Životnost většiny matrací je 5-10 let, poté ztrácí své funkční a hygienické vlastnosti, materiál se deformuje. Pokud máte matraci déle, je na čase pořídit si novou, aby se vám příjemně spalo. Podívejte se na náš návod, jak vybrat vhodný materiál, tvrdost, rozměry a nosnost.

Pro více informací stiskněte tlačítko:

Z jakého materiálu vaše matrace bude?

·         Pružinové matrace

o   Pružinové matrace s bonellovými pružinami: patří mezi tvrdší, pevné matrace, velmi odolné proti proležení

o   Taštičkové matrace – jsou tvořeny několika stovkami ocelových pružin, které jsou zašité do textilních pouzder. Díky tomu dobře rozkládají váhu, neproleží se a efektivně podepřou tělo.

o   Mikrotaštičkové matrace – jsou tvořeny množstvím pružin, zašitých v jednotlivých textilních pouzdrech. Jsou měkčí, hodí se spíše pro lehčí osoby.

·         Pěnové matrace

o Matrace z latexu – patří mezi nejkvalitnější matrace. Jsou elastické, přizpůsobí se tvaru těla, mají dlouhou životnost a tvarovou stálost.Jsou hypoalergenní a ochrání vás před prachovými roztoči, bakteriemi a plísněmi, kterých je v běžné matraci až dva miliony. Jsou měkčí, ve stupních tvrdosti 1 a 2. Tuhost zajišťuje deska ve středu matrace z kokosových vláken, PUR  nebo HR pěny.   

o PUR pěna - matrace z polyuretanové pěny neboli molitanu jsou elastické, mají vysokou tvarovou stálost a odpor proti stlačení. V jádru se nachází tvrdší pěna.

o   Bio pěna  - vyrábí se z přírodních olejů, jsou elastické, ortopedické a odolné vůči mikrobům, plísním a houbám.Díky tomu jsou velmi vhodné pro alergiky.

o   HR – studená pěna – má větší póry než PUR pěna, díky čemuž je prodyšnější, elastická a dobře odvádí pot. Často se kombinuje s PUR nebo línou pěnou

o   Líná pěna – matrace z líné pěny, paměťové pěny je vhodná pro lidi s citlivou pokožkou a sklonem k otlačeninám. Její tvrdost se mění v závislosti na teplotě, díky čemuž poskytuje oporu každému na míru. Mají vysokou hustou a tvarovou paměť

o   Visco pěna - viscoelastická pěna je totéž, co líná pěna

·         Sendvičové matrace – skládají se ze dvou a více materiálů, díky čemuž má matrace lepší vlastnosti. Nejčastěji se týká o kombinaci různých pěn

o   Zónové matrace – protože lidské tělo netlačí všude na matraci stejně, vyrábí se matrace se zónami, ve kterých je matrace rozdílně tvrdá a poskytuje jednotlivým částem těla rozdílnou podporu. Pro děti je zónování nevhodné

3 zóny: matrace je pevnější uprostřed, zbytek měkčí

5 zón: navíc je zde podpora pro ramena a kolena

7 zón: mezi zónami jsou navíc dva přechody mezi zónami

o   Ortopedická matrace – rozkládá váhu a poskytuje oporu páteři a kosternímu systému

o   Zdravotní matrace – matrace s certifikátem, mohou být hypoalergenní, antidekubitní  (proti proleženinám) a podobně

·         Hybridní matrace – Hybridní matrace spojují více moderních technologií, tvoří je pružiny z titanové slitiny a povrch z gelové vrstvy v kombinaci s paměťovou pěnou.  Gelová vrstva pomáhá během spánku regulovat tělesnou teplotu. 

K matraci si můžete pořídit také chránič matrace, který zabrání vsáknutí potu a dalších nečistot do matrace, čímž prodlouží její životnost. Chránič můžete pravidelně prát a spát tak v čistém prostředí. 

Jakou má mít matrace tvrdost?

·         Tvrdost 1 - Měkká matrace, nejčastěji z latexu nebo pěny. Hodí se pro osoby do 60 kg

·         Tvrdost 2 – Středně měkká matrace, nejpoužívanější, může být pěnová, pružinová i sendvičová. Vhodná pro osoby s váhou od 50 do 80 kg.

·         Tvrdost 3 – Středně tvrdá matrace, vhodná pro osoby s váhou od 70 do 100 kg.

·         Tvrdost 4 – Tvrdá matrace, určená pro osoby s váhou vyšší než 110 kg

Obecně platí, že čím těžší člověk, tím tvrdší matrace, ale nemusí tomu tak být vždy. Někteří výrobci vyrábí i měkké matrace s vysokou nosností.

Jakou zvolit velikost matrace?

Velikost matrace závisí na vašich preferencích, standardní lůžko má rozměry 90x200, manželské dvojlůžko 180x200. U manželských postelí si můžete vybrat jestli chcete jednu velkou matraci, nebo dvě oddělené - matrace 1+1.

 

Standardní lůžko

90x200

Užší lůžko

80x200

Jeden a půl lůžka

140x200

Užší manželská postel

160x200

Standardní manželská postel

180x200

Velká manželská postel

200x200

 

Matrace by měla být alespoň o 20 cm delší než vy, vhodná tloušťka matrace se pohybuje ideálně kolem 15 cm. Ideální šířka matrace pro dospělého člověka je 90 cm. 

Pro koho je matrace určená?

U dětí se nedoporučují matrace z líné pěny, nevhodné je také zónování matrace. Senioři by měli volit spíše měkčí matrace, případně speciální antidekubitní, které brání vzniku proleženin. Pokud hledáte matraci do pokoje pro hosty, na občasné přespání, vystačíte si s levnější pěnovou matrací. Nezapomeňte, že k matraci musíte mít kvalitní, kompatibilní rošt. Podívejte se, jak správný rošt vybrat.

 

Filtrovat

Nákupní košík

0 ks / 0 

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky