Matrace z paměťové pěny uleví vašim zádům

Pořizujete si novou matraci a přemýšlíte, jakou si vybrat? Materiálů, ze kterých si můžete vybírat, je spousta – ležet můžete na latexové matraci, pružinové, taštičkové nebo pěnové. Podívejme se na blíže na paměťovou pěnu.

Paměťová pěna je relativně nový moderní materiál, který se používá k výrobě matrací. Jedná se o umělý materiál, který má však oproti přírodním materiálům řadu výhod. Je termoaktivní a dokáže se dokonale přizpůsobit tvaru těla, což přináší skvělé ortopedické vlastnosti. Matrace z paměťové pěny se jinak také nazývají matrace z líné pěny nebo z viskoelastické pěny. Jedná se o totožné pojmy.

V čem je paměťová pěna unikátní?

Unikátnost této pěnové matrace spočívá v tom, že když je zatížena, vzduch v buňkách matrace se přesune do sousedních buněk, čímž se pěna elegantním způsobem přizpůsobuje tělu. Jakmile se následně zatížení uvolní, pěnová paměť zachovává krátkou chvíli tvar před navrácením se do jejího původního stavu. Tato matrace tedy mění svou tvrdost v závislosti na změně teploty.

Otevřená a vzdušná struktura

Matrace z líné pěny mají otevřenou a vzdušnou strukturu, což přispívá k odpařování vlhkosti a regulaci tepla. Struktura je dále odolná a pružná, což umožňuje dlouhodobé užívání bez ztráty kvality. Samotná matrace odolá tlaku, prachovým roztočům a bakteriím, poskytuje tělu vhodnou oporu, přináší pocit odlehčení, podporuje správné držení těla a nevytváří tlak na exponovaná místa na těle.


Oboustranná Matrace Sweet Sleep umožňuje střídat stranu z paměťové pěny, nebo stranu  s tvrdší flexifoam pěnou.  Oboustranná Matrace Sweet Sleep umožňuje střídat stranu z paměťové pěny, nebo stranu  s tvrdší flexifoam pěnou. 

 

 

Na jaký rošt ji umístit?

Matrace z líné pěny je navíc lehká a snadno se s ní manipuluje. Je vhodná také pro dvojpostele, protože dokáže tlumit pohyby převracejícího se partnera. Jelikož se prachoví roztoči nevyskytují v umělých materiálech, je tento typ matrací vhodný také pro alergiky. Hodí se pro spaní na boku, nejsou ale vhodné pro děti, kterým se teprve vyvíjí páteř. Matrace je vhodné používat na lamelových roštech, lze je umístit i na rošty polohovací nebo motorové. Naopak se nedoporučuje je umísťovat na pevné desky a laťové rošty.

Jelikož se jedná o nový druh matrací, vznikají ohledně ní i určité mýty. Není pravdou, že kvůli citlivosti matrace z paměťové pěny na teplo se na ní člověk více potí. Citlivost na teplotu je jednou z největších výhod paměťové pěny. Paměťová pěna absorbuje tělesnou teplotu a udržuje si ji, dokud na ní ležíte. Jakmile vstanete, vychladne a ztvrdne. 

Kvalitní rošt je neméně důležitý. Polohovací rošt Saturn.Kvalitní rošt je neméně důležitý. Polohovací rošt Saturn.

Buněčná struktura paměťové pěny však zajišťuje vynikající ventilaci, a proto jsou důvody nadměrného pocení často jinde, zejména v nevhodné přikrývce. Částečnou pravdu mají ti, kteří tvrdí, že má paměťová pěna specifický, ne zcela příjemný zápach. Tento zápach má matrace dočasně, rychle zmizí po důkladném vyvětrání. Zpočátku nemusí být spaní na matraci z líné pěny úplně příjemné. Jedná se o jiný typ matrace, než jsou klasické pružinové a je třeba si na nový materiál zvyknout.

Kombinace v sendvičových matracích

Na výrobu matrace z líné pěny se často používají kombinace s jinými materiály, které jí propůjčují další speciální vlastnosti, například studená pěna, kokosová deska, bio pěna nebo taštičková pružina. Nejčastěji jsou vyráběny jako sendvičové matrace, u kterých základ tvoří studená pěna, která poskytuje dobrou oporu, proudění vzduchu a vysokou elasticitu. 

Vhodné pro všechny, kteří chtějí zlepšit kvalitu spánku

Paměťová pěna se pak nachází přímo na ložné ploše a má různou výšku a hustotu. Obecně lze říci, že čím vyšší vrstva paměťové pěny, tím lepší ortopedické vlastnosti a vyšší komfort spánku. Kombinace matrace ze studené pěny a líné matrace přináší výtečné ortopedické vlastnosti, jelikož díky kombinaci různých tuhostí pěn a propracovaným perforacím jádra zajišťují ideální anatomickou polohu.

Závěrem lze dodat, že tuto matraci lze doporučit všem dospělým lidem, kteří chtějí zlepšit svou kvalitu spánku.

 

 
Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0