Obývákové trendy pro rok 2020 ovládne zelená a multifunkční nábytek

Dávno neplatí, že obývák je oddělená místnost s velkou stěnou až ke stropu, pohovkou s dvěma křesly a jedním konferenčním stolkem uprostřed. Moderní obýváky jsou vzdušné, minimalistické a často propojené s kuchyní a jídelnou. Stejně tomu bude v roce 2020, kdy obýváky navíc ovládnou přírodní a teplé barvy nebo nábytek, který má široké využití.

Co nejvíce otevřeného prostoru

Platí to už několik let, rok 2020 nebude výjimkou – dnešní obývací pokoje mají být otevřené, vzdušné a zařízené v minimalistickém stylu. V kurzu jsou nízké a skromné obývákové stěny nebo závěsné skříňky, případně jen samostatně stojící skříně, které vkusně rozestavíte po místnosti. V nemilost pomalu upadají také televizní stolky, čím dál více domácností montuje televizi rovnou na zeď. Ušetří tím místo a vypadá to lépe.

Obývák zároveň nemusí být samostatnou místností – pokud to jde, propojte ho s kuchyní a jídelnou. Díky tomuto propojení můžete trávit více času s rodinou, i když jeden zrovna vaří nedělní oběd a druhý lenoší u televize nebo leží na kanapi s knížkou. Díky propojenému obýváku s kuchyní navíc nepotřebujete jídelnu, stolovat můžete i v obýváku. Skvělé řešení hlavně pro menší byty.

Vládnou hřejivé a přírodní barvy

Co se týče barev, rok 2020 bude patřit hlavně barvě neo mint, tedy pastelově zelené a khaki a olivově zelené. Můžete s ní vymalovat stěny, skvěle ale vypadá také na nábytku, na doplňcích nebo třeba na sedací soupravě. Zelené sedačky budou trendy i proto, že zelená barva podvědomě uklidňuje a evokuje spojení s přírodou. Navíc prostor opticky zvětšuje, takže je ideální také pro menší místnosti.

 

Elegantní tmavě zelená uklidňuje. Sedačka San Bernardino

Elegantní tmavě zelená uklidňuje. Sedačka San Bernardino

 

Dalším trendem pro příští rok jsou hřejivé odstíny oranžové – například cihlové nebo pomerančové. Tyto barvy působí uklidňujícím dojmem, takže jsou pro obývací pokoj jako stvořené. Doplňte je na zimu polštáři a dekami, přidejte pár svíček a máte zařízený útulný obývák ve stylu hygge.

 

Hřejivá oranžová zútulní každý obývák. Sedačka Gino.

Hřejivá oranžová zútulní každý obývák. Sedačka Gino. 

 

V kurzu bude multifunkční nábytek

Velké těžké skříně nebo obývákové stěny až po strop dávno vyšly z módy, dnes je v kurzu lehký a mobilní nábytek, který v případě potřeby přemístíte jinam. Pořiďte si například mobilní dělící stěny, tzv. paravány, abyste si mohli kdykoliv a kdekoliv vytvořit soukromý koutek. To oceníte, pokud třeba často pracujete z domu na homeoffice.

Trendy jsou i skládací stoly nebo židle či rozkládací sedačky. Jednoduše multifunkční nábytek, který v případě potřeby rozložíte a využijete, ale který zároveň ve složeném stavu nezabírá zbytečně moc místa. Protože platí, že obývák s minimem nábytku není tak náročný na úklid a navíc se v něm člověk cítí příjemněji.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0