Představujeme 5 výhod pohovek pro každodenní spaní

Ten, kdo bydlí v malém bytě nebo garsonce ví, že každý metr místa navíc je drahý. Abyste prostor využili co nejefektivněji, nezbývá občas nic jiného, než spojit místnost na spaní s místností obývací. To, že se rozkládací pohovky doporučují jen na občasné přespání, je známá věc, vy si ale můžete vybrat rozkládací pohovku s integrovanou matrací, na které můžete spát plnohodnotně každý den.

Výhoda 1. Integrovaná matrace

Modely sedaček pro každodenní spaní jsou vybaveny dvěma typy matrací: integrovaná matrace je vhodná na každodenní spaní, ale pak je tu ještě matrace, která tvoří sedáky. Standardní matrace bývají vyrobeny z polyuretanu, dražší disponují navíc pružinami, které zajistí pohodlný spánek.

Spánek na sedačkách si užijí všichni ti, kdo preferují spíše tvrdší matrace. U integrované matrace se nemusíte obávat rychlého prosezení, a navíc bez problémů odolá každodennímu skládání.

Výhoda 2. Spánek na kvalitním roštu

Integrovaná matrace je rámovaná kovovou konstrukcí s kovovým roštem. Přítomnost roštu je pro zdravý spánek klíčová. Rošt podporuje matraci a stará se o zdravé držení těla, správnou pozici páteře a celkové pohodlí během spánku. Největší oporu zajišťuje především dolní části zad a bedrům. Zároveň slouží pro optimální cirkulaci vzduchu v matraci, čímž eliminuje vznik vlhkosti a následné plísni. Rošt dokáže dobře rozprostřít hmotnost uživatele, čímž pomáhá prodloužit životnost matrace.

Výhoda 3. Prostor pro uložení lůžkovin na dosah ruky

Kam s peřinami, když postel složíte? Nemusíte je složitě skládat do peřináče, schovávat je do skříně nebo ukládat do vakuového obalu. Nejlepší sedačky pro každodenní spaní disponují úložným prostorem, do kterého pohodlně vměstnáte ne jedny, ale hned dvoje peřiny. Úložný prostor se zpravidla nachází pod gaučem, který je součástí rohových sedacích souprav.

Výhoda 4. Bohatá nabídka rozměrů

Sedací soupravy pro každodenní spaní jsou dostupné jak pro jednoho, tak pro dva spáče. Před nákupem si tedy rozmyslete, kolik osob bude na sedačce spát. V průměru má spací plocha po rozložení o něco menší velikost než manželská postel, ale dvě osoby se na ní pohodlně vyspí. Zpravidla se setkáte s velikostí 110–140 centimetrů na šířku a 190–220 centimetrů na délku. Sedačka může mít provedení dvousedáku, ale také rohové. Záleží tedy na dispozičním řešení vaší místnosti.

Výhoda 5. Zdravý spánek

Vzhledem k tomu, že má sedačka plnohodnotnou matraci a rošt, nemusíte se obávat o zdraví svých zad, a navíc si užijete kvalitní spánek. Matrace je celistvá, takže vás nikde netlačí spoje nebo předěly. Vaše hmotnost je optimálně rozložena díky kovové konstrukci pevného roštu. Kromě toho je sedačka komfortní i po složení. Většinou tyto výrobky mají výše položenou sedací plochu, takže se na gauč pohodlně sedá a také se z něj dobře vstává a vyšší je i opěrka zad. Na pohovce si tedy kvalitně odpočinou i osoby vyššího vzrůstu.

A navíc: 3 dobré rady a tipy

Rozkládací mechanismus by měl u rozkládací pohovky pro každodenní spaní být pevný a zároveň by se měl dát snadno rozložit a složit. Tento úkon by neměl zabrat více jak několik vteřin. Obvykle stačí zatáhnout za poutko ukryté pod opěráky zad a matraci jednoduše vyklopit.

Vzhledem ke každodennímu používání sedačku umístěte tak, abyste nemuseli stěhovat žádný nábytek. Bude rozhodně pohodlnější, když nebudete muset odsouvat těžká křesla nebo komody. Jednak tím ušetříte čas, ale také stav vaší podlahy, které by časté posunování nábytku nemuselo prospívat.

Pokud chcete ve svém malém bytě nechat přespat i návštěvu, nemusíte si pořizovat nafukovací matraci nebo karimatku. Praktickým řešením je rozkládací křeslo. Mechanismus rozložení by měl být stejně jednoduchý jako u pohovky. Rozložením jednoho křesla získáte jedno pohodlné a plnohodnotné lůžko.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0