Recept na sladký spánek? Postel v Provence stylu

Také se vám líbí romantický styl francouzského venkova a přemýšlíte, jak oživit ložnici, aby se vám sladce spalo? Podívejte se na naše tipy, jak si zařídit ložnici ve stylu Provence a pozvěte si domů pozitivní energii jižní Francie.

Ložnicím ve stylu Provence dominuje velká bílá postel. Je jen na vás, jestli zvolíte postel čalouněnou, kovovou nebo dřevěnou, důležité je, aby se vám líbila a cítili jste se v ní pohodově. K bílé posteli bude skvěle ladit povlečení s různými přírodními motivy, zejména květinami a jinými drobnými vzory. Nezapomeňte také na dostatek polštářků a originálních potahů přes postel.

K bílému nábytku se hodí jemně vzorované povlečení

K bílému nábytku se hodí jemně vzorované povlečení. Povlečení Marbella
 

Bílou kombinujte s jemnými pastelovými barvami

K bílé posteli patří také noční stolky, skříně a další nábytek v decentních odstínech bílé, krémové a jemných pastelových barev. Designovou korunu interiéru dodávají stěny s originální květinovou tapetou v pastelové žluté, růžové, zelené či levandulové.  

Levandule, sušené květiny a další dekorace

Protože jižní Francie je plná levandulových polí, pořiďte si sáček se sušenou levandulí, který celou ložnici provoní, pomůže s usínáním a odežene hmyz. Styl Provence charakterizuje spousta váziček a květin v interiéru, v ložnici jich volte ale méně a spíše ty sušené. Chybět nesmí také obrazy, svícny a retro úchytky na skříňky.

Interiér dolaďte svíčkami, vázičkami a květinami - ty ale mohou být klidně pouze sušené.

Interiér dolaďte svíčkami, vázičkami a květinami - ty ale mohou být klidně pouze sušené. 

Lampičky a retro doplňky

Francouzský šmrnc interiéru dodáte různými retro doplňky, jako jsou stolní lampičky se zdobeným látkovým stínítkem, ručně vyřezávané dřevěné komody či noční stolky, které zdobí zajímavý motiv, nástěnné hodiny… Do vaší ložnice si zkrátka vyberte takové předměty a doplňky, které vám dělají dobře, vzbuzují ve vás pozitivní náladu. Na druhou stranu ale platí pravidlo všeho s mírou, nechcete přeci svůj i interiér proměnit v obchod se starožitnostmi.

Pokoj doladíte nějakým retro prvkem. Třeba stylovým nočním stolkem Mezo.

Pokoj doladíte nějakým retro prvkem. Třeba stylovým nočním stolkem Mezo.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0