Sedací soupravy do bytu: pozor na prostor

Kvalitní designová sedačka je dominantou obývacího pokoje, dotváří interiér, ladí k bytu a dělá nám radost. Aby nám také dobře sloužila, při výběru se soustřeďte na další prvky, jako je konstrukce, materiál či rozměry. 

 

Od konstrukce se odvíjí životnost sedačky, pokud zvolíte kov nebo tvrdé dřevo, máte vystaráno na spoustu let. Pevná konstrukce se vyplatí i u rozkládacích sedacích souprav, na kterých plánujete uložit hosty. Nechcete přeci, aby od vás odcházeli rozlámaní nebo nevyspalí. Stejně tak by se člověk do sedačky neměl ani zabořit.  Z příliš měkké sedačky se pak i špatně vstává.

Sedačky ve tvaru U patří do rozlehlých obýváků


Největší roli při výběru sedací soupravy hraje prostor a velikost místnosti, do které ji chcete umístit, a potom také velikost společnosti, která bude sedačku využívat. Pro větší počet osob se hodí sedací soupravy do U, které umožňují mít všechny hosty v zorném poli. Jejich nevýhodou je ovšem velikost a do malých bytů se nehodí.

Pokud hodláte v menší místnosti uvítat více osob, praktickým řešením je kombinace jedné pohovky a několika křesel. Velká sedací souprava totiž může při nevhodném umístění v interiéru tvořit nepříjemný monolit, působit hrubě a těžce a pocitově ubírat v obývacím pokoji vzduch.

Sedací souprava Enro do U se hodí do velkých obýváků

Sedací souprava Enro do u se hodí do velkých obýváků

Rohová sedačka efektivně využívá prostor

Často voleným typem sedací soupravy je sedačka rohová, která tvoří příjemný kompromis mezi maximálním využitím prostoru a maximálním počtem usazených osob. Stále se ale jedná o velký kus nábytku a je třeba jej dobře zkombinovat se zbytkem bytu. Sedací sestavy z více kusů zabírají méně místa a dají se rozmístit po místnosti tak, jak vám to vyhovuje. Jejich velkou výhodou je také možnost vybrat si pouze ty kusy, které se vám opravdu hodí.

Rohová sedačka Alta představuje kompromis mezi majestátní sedačkou a sestavami

Rohová sedačka Alta představuje kompromis mezi majestátní sedačkou a sestavami

V menší prostorech čarujte s barvami

 

Menší prostory vyžadují nábytek, který dokáže místnost opticky rozjasnit a přidat jí šmrnc. Velké sedací soupravy by neměly mít příliš výraznou barvu. Oživit pokoj pomůže kombinace umírněnější barvy s veselými prvky jako jsou polštáře, závěsy nebo kobereček. Naopak barevná křesla nebo taburety neutrálnější sedací soupravy dobře doplní.

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0