Sedačka na vysokých nohách: trend, který si zamilujete

I když sedačka musí být v první řadě pohodlná, vzhled je neméně důležitý. Design sedačky musíme vhodně zvolit, aby nejen pasovala a rozzářila náš interiér, ale také aby se nám líbila a cítili jsme se na ní dobře.

Při výběru nové sedačky se soustředíme na celou řadu faktorů - jak je veliká, z jakého materiálu je vyrobená, jestli má úložný prostor, jestli se dá rozložit… Jako první nás ale většinou zaujme vzhled sedačky. Přemýšlíte nad pořízením nového kousku? Tak vsaďte na populární trend - vysoké nožičky. 

Sedačka na nožkách působí vzdušně

Sedačky na vysokých nožkách jsou populární díky svému minimalistickému a přitom velmi elegantnímu vzhledu. Opticky provzdušňují a zvětšují prostor a navíc jsou velmi praktické, pod sedačku na nožkách při úklidu snadno zajedete luxem či mopem. 

Jsou typické pro skandinávský styl, který si zamilovaly i české domácnosti. Tento svěží, severský styl charakterizuje spojení přírodních materiálů, jako je dřevo, sklo či kámen a jednotného barevného pojetí celého prostoru.

Trendy sedačka Avesta ve skandinávském stylu má originálně tvarované, dřevěné nožky.

Trendy sedačka Avesta ve skandinávském stylu má originálně tvarované, dřevěné nožky.

Kovové nožky do moderních interiérů

Skandinávské interiéry využívají světlých a pastelových tónů a nepřehání to s dekorací. A právě sedačka na vysokých nožkách bývá jejich hlavním prvkem. Nožky zde nejsou jen konstrukční prvek, ale dodávají sedačce šmrnc a osobitost. Do moderních interiéru, kterým vévodí surová, betonová úprava stěn či podlah se hodí kovové nožičky. A fantazii se meze nekladou. Nožky mohou být tenké, silné i originálně vytvarované - záleží jen na vás. 

K vinylu, koberci i dřevěné podlaze neuděláte chybu dřevěnými nožkami, které doladí přírodní nádech místnosti. Tmavé nožky sedačky volíme do místností, ve kterých dominuje cihla a naopak nožičky ze světlého dřeva krásně doplní sedačku v prostoru s jednotnou, především světlou výmalbou. 

Sedačka Alta na vysokých kovových nohách dodává místnosti na vzdušnosti.

 

Sedačka na vysokých kovových nohách dodává místnosti na vzdušnosti.

Tkané koberečky, háčkované plédy a polštářky

Háčkovaný či pletený pléd ledabyle pohozený na sedáku a pohodlné polštářky doslova vybízejí k příjemnému posezení a odpočinku. Nebojte se ani nejrůznějších koberečků a přírodních stolečků - přiveďte si skandinávskou náladu k vám domů. 

Tento trend se vám jen tak neokouká

Sedačka na nožičkách zútulní a provzdušní váš obývací pokoj, a bude tak hrát nejen odpočinkovou, ale i designovou roli. Vsaďte na skandinávský styl a užívejte si domácí pohody plnými doušky.

Vysoké dřevěné nožky dodají vašemu interiéru šmrnc. Sedačka Avanti, JENA NÁBYTEK

Vysoké dřevěné nožky dodají vašemu interiéru šmrnc. Sedačka Avanti, JENA NÁBYTEK
 
 
Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0