Tip pro hravé: Nábytek pro milovníky deskových her

Přišli na návštěvu staří známí a konverzační témata taháte až z paty? Co si takhle místo plkání o nesmrtelnosti chrousta zahrát zábavnou deskovou hru? Poradíme vám, jak si zábavu užít v královském pohodlí.

Jaká deska je ta pravá?

Jak už samotné označení „desková hra“ napovídá, ke hře potřebujete kromě skupinky dobře naladěných jedinců i nějakou tu desku. Nejkomfortnějším prostorem pro hru jsou stoly a stolky. Možnosti existují v útulném obýváku i ve voňavé kuchyni, kde jsou dobroty k zakousnutí vždy na dosah ruky.

Dáváte-li u vás doma přednost obýváku, v němž bude házení kostkami a lízání karet doprovázet idylické praskání v krbu či televizní šum, je dobré zvolit vhodný konferenční stolek.

  • Základem je dostatečně rozměrná horní deska, na kterou bez problému rozložíte herní plán. Je dobré upřednostnit desku z materiálů na bázi dřeva, neboť na skleněné desce zní hody kostkami nepříjemně a karty se ze stolu špatně zdvihají.
  • Milovníci her si nemohou vynachválit konferenční stolky, které jsou kromě horní desky vybavené i jednou či dvěma spodními poličkami. Do těch pohodlně odložíš krabici od hry, pravidla i různé kartičky a figurky, které zrovna neplní na horní desce svůj účel.
Konferenční stolek Konferenční stolek
Konferenční stolek Konferenční stolek

Pokud s přáteli během hry rádi křoupete hranolky či srkáte víno, nejspíš dáte přednost velkolepým bitvám v prostředí kuchyně. Kuchyňské stoly jsou rovněž ideálním místem pro posouvání panáčků po kartonových bojištích.

  • Pro účely drcení vašich protivníků (či přátel) je opět vhodné zvolit dostatečně široký stůl. Ideální volbou je kuchyňský stůl s rozkládací funkcí. Po dobrém jídle sklidíte nádobí, během pár vteřin desku rozložíte a můžete se pustit do hry. Pravděpodobně zbude také dostatek místa na drobné občerstvení nebo květinové dekorace.
Jídelní stůl Jídelní stůl
Jídelní stůl Jídelní stůl

Vítěz sedí v pohodlí!

Dobrá zábava jde ruku v ruce s komfortem. Těžko si svou čistou postupku naplno užiješ, když během partie budeš sedět na staré rozvrzané židli.

  • Při hraní v kuchyni platí stejná pravidla pro výběr židle jako při stolování. Váš komfort navýší židle s kvalitním a měkkým čalouněním a s pevnou masivní či kovovou konstrukcí.
  • V obýváku je výběr vhodného posezení širší. Sedačky a pohovky svůj účel splní, ale pokud se budou hráči chtít okolo stolku takticky rozmístit, přijdou vhod snadno přemístitelné taburety nebo ležérní sedací vaky. Pozor: Příliš široké a objemné sedací pytle nejsou vhodné pro hry, které vyžadují častou manipulaci s figurkami a kartami, neboť hráč je na nich mírně nemotorný.
Taburet Taburet
Jídelní židle Jídelní židle

Uchrání vás před nudou a zkrášlí váš interiér

Je radost deskové hry hrát, ale je dvojnásobná radost je také sbírat. Pokud máš doma stále kynoucí sbírku oněch stylových pestrobarevných krabic, jistě si lámeš hlavu, kam je všechny uložit. Jelikož jsou krabice deskových her často velmi pěkně designované, je škoda je zavřít do černočerné tmy šatní skříně. Většina sběratelů deskovek se jimi ráda pochlubí ve vhodně zvoleném regálu.

Ideálním úložištěm jsou policové regály a knihovny. Do polic umístěných nad sebou hry roztřídíš dle libosti. Jde-li ti o estetický dojem, můžeš je seřadit podle barev. Upřednostňuješ-li praktičnost a přehled, rozděl je podle žánru. Pokud se ti hrami nepodaří zaplnit všechny police, vyplň zbylé místo knihami, ke kterým lesklé barevné krabice výtečně ladí.

Regál Regál
Regál Regál

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0