V hlavní roli bílá

Bílá barva je odjakživa symbolem čistoty. Její použití v interiéru může působit velmi elegantně, neboť bílá projasňuje místnosti. Bílá je rovněž synonymem pro chlad, proto mohou příliš bílé prostory působit neosobním, sterilním až chladným dojmem. Jak tedy pracovat s bílou barvou v interiéru při zařizování či renovaci vašeho domova? Přečtěte si v tomto článku.

Bílá à la Skandinávie

Své o tom, jak vkusně kombinovat bílou v interiéru svého domova ví obyvatelé skandinávských zemí, jejichž styl bydlení se stále častěji zabydluje i v českých domácnostech. Použití bílé v jejich podání nepůsobí vůbec chladně, ba naopak. Máte pocit, jako byste procházeli zasněženou krajinou, ve které je ale útulně teplo. Kombinace různých odstínů světlých barev s dominující bílou a kombinace se dřevem vytváří hřejivě příjemný pocit.

Stěny v bílé

Bílá barva na stěnách působí neutrálním dojmem, projasňuje prostory a opticky je zvětšuje. I v kombinaci s jiným odstínem působí skvěle. Odvažte se a vpusťte do vašeho domova barvy a vymalujte jimi jednu či dvě stěny vašeho oblíbeného pokoje. Zvláště pastelové barvy stěnám ohromně sluší. Barevnou výmalbu ukončete cca 15 cm od stropu a tento prostor i strop nechejte bílý. Tak docílíte toho, že strop nebude „padat”, a že barevnou výmalbou nezmenšíte prostor.

Bílá v kuchyni

Bílá kuchyňská linka je stálicí, kterou můžeme vidět nejen v kuchyňských studiích, ale i v domácnostech. Bílá kuchyně může působit moderně, tradičně i romanticky, podle toho, jakými bytovými doplňky kuchyni doplníte. Jiným dojmem bude působit dřevěná kuchyně, namořená na bílo připomínající romantickou a provoněnou Provence, jinak bílá kuchyňská linka s hladkými, lesklými dvířky s nádechem luxusu v kombinaci s barevnými, například šedými či vínovými detaily. Mějte na paměti, že lesklý materiál je zpravidla náročnější na údržbu než matný.

Také výběr barvy spotřebičů hraje důležitou roli v celkové náladě kuchyně. Bílá už dávno není jedinou barvou ledniček – vyberte si barevnou samostatně stojící lednici a vytvořte tak z ní zajímavý solitér.

Bílá v obývacím pokoji

Může se zdát, že pořízení bílé sedačky do obývacího pokoje, zvláště do bytu, v němž žijí malé děti, je holý nerozum. Opak je pravdou, zvlášť pořídíme-li sedačku z přírodní či eko kůže. Kožená sedačka je velmi praktická a nenáročná na údržbu – stačí pár jednoduchých pohybů vlhkým hadříkem a skvrna je pryč. Díky impregnaci odolá kožená sedačka nečistotám i občasným skvrnám po rozlitých tekutinách. Její odolnost se zvyšuje pravidelným ošetřováním přípravkem na kůži, které se doporučuje provádět zpravidla 3× za rok.

Bílá v ložnici

Ložnice je bezpochyby místností, které bílá sluší. Při uléhání do bílých peřin můžeme mít pocit, jako bychom si lehali mezi obláčky. Středobodem ložnice je postel. Pokud toužíte po bílé posteli, doporučujeme raději pořízení pevného než čalouněného rámu, vzhledem k jednodušší údržbě. Dojem z měkkosti čalounění můžete nahradit použitím bytových doplňků jako jsou polštáře, plédy či deky. Vlídnost vaší bílé ložnici rovněž dodají důmyslně rozmístěné dekorace a příjemné osvětlení.

S bílou v hlavní roli může váš domov působit hřejivým a příjemným dojmem.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0