Válenda, nejlepší postel pro občasné přespání!

Válenda CharissmaVálenda a její výhody

Přestože válenda vypadá jako obyčejná postel, disponuje neobyčejnými výhodami. I přes kompaktní rozměry nabízí dostatek prostoru pro pohodlný spánek jedné osoby. Je však možné se rozhodnout i pro pořízení rozkládací válendy, na které se vyspí až dvě osoby. Při pořízení rozkládací válendy však zpravidla přijdete o úložný prostor.

Úložný prostor je největším benefitem válend. Je dostatečně velký, takže po spaní do něj pohodlně uložíte peřinu i polštář. Zpravidla se toho do něj vměstná ještě více. Využít ho však můžete i na skladování sezónního oblečení nebo skript a učebních pomůcek.

Některé válendy mají po dvou stranách čalouněná čela, která slouží jako opěradla. Zvyšují tedy komfort při odpočívání a válendě navíc propůjčují vzhled malé sedačky. Kromě toho, čela zabraňují otěru výmalby ze stěn.

Nespornou výhodou je poměr cena výkon. Válendu můžete pořídit ve srovnání s malou sedačkou levně a přitom vám poskytne velmi podobnou službu jako ona. Největším přínosem ve srovnání s jednolůžkem je úložný prostor, kterým většina jednolůžek nedisponuje. Některé modely mohou mít navíc polohovací rošt, takže si můžete nastavit optimální výšku pro horní polovinu těla.

 

Jak vybrat válendu

Při výběru se rozhodně řiďte velikostí pokoje, do kterého plánujete její umístění. Zaměřte Válenda Dana Oranžováse jak na vzhled, tak na pohodlí. Válenda by neměla být příliš tvrdá, ale ani měkká. Ideální je, pokud si na ni můžete lehnout. A to můžete provést na jedné z našich mnoha kamenných prodejen Jena-nábytek, kde se vám bude věnovat tým našich odborníků.

Pokud vám bude při ležení cokoliv vadit, vyzkoušejte raději jiný model. Pokud se na válendě nebudete cítit dobře, určitě se to odrazí i na kvalitě spánku. Vyzkoušejte si tedy ležení na zádech, na boku, ale také na břiše. Nezapomeňte se zaměřit také na délku postele. Ta by měla spáče převyšovat na každém konci alespoň o 10 cm, aby se na ní pohodlně spalo. Důležitá je i šířka, v noci se totiž až 80x pohneme, takže je potřeba mít dostatek prostoru. Nezapomeňte, že válendy nejsou určeny na každodenní spaní.

Nabídka našeho e-shopu zahrnuje válendy v nejrůznějším barevném provedení. Rozhodnout se můžete i pro luxusní provedení s polohovacím roštem, úložným prostorem nebo s čalouněnými čely, která zvyšují komfort při relaxaci. Některé válendy disponují nožkami, pod které pohodlně zajedete vysavačem. U výrobků bez nožiček si údržbou prostoru pod nimi nemusíte zatěžovat hlavu.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Válenda Optima 110x200, s úp

10 699 

bez DPH 8 842 

Válenda Roya 110x200, šedá, 2 čela, vč.úp

11 499 

bez DPH 9 503 

Válenda Dana 90x200, hnědá, včetně úp

4 299 

bez DPH 3 553 

Válenda Don 90x200, včetně úp

5 799 

bez DPH 4 792 

Válenda Dana 90x200, černá, včetně úp

4 299 

bez DPH 3 553 

Nákupní košík

0 ks / 0