Vybíráte sedačku? Dejte pozor i na zátěž

Sedačka je srdcem bytu a dominantou obývacího pokoje. Večer se na ní před televizí shromáždí celá rodina a při návštěvách na ni usadíme hosty. Poslouží i pro krátký odpočinek, jako trampolína pro děti i jako místo na rychlé svačinky. Není divu, že se na ní občas udělá mastná skvrna od popcornu…Vlastností dobré sedací soupravy je schopnost si s těmito drobnostmi poradit. 

Sedací souprava se musí vypořádat jak s návštěvami, tak i s dětmi, domácími mazlíčky a hrnky kávy. Měla by proto být dostatečně velká, pevná, pohodlná a měla by mít kvalitní čalounění. Velikost sedačky vybírejte s ohledem na velikost místnosti, do které ji plánujete umístit a podle počtu osob, které na ní budou sedat. 

Ačkoliv se do velkých místností bez problémů vejdou sedací soupravy do tvaru U, nemusí se hodit do každého interiéru. Stejně tak rohová sedačka se nemusí vyjímat dobře v miniaturním panelákovém bytě.

Rozkládací sedačka s pevnou konstrukcí

Soustřeďte se na to, aby vaše sedací souprava měla kvalitní a pevnou konstrukci - díky tomu vydrží i náročný provoz déle, než sedačky s konstrukcí z lamina. Pokud vás často někdo navštěvuje, vyplatí se vám rozkládací sedací souprava. Ale pozor, pokud na sedačce plánujete přespávat denně, vsaďte na konstrukci z tvrdého dřeva nebo kovu. Sedací souprava by měla také být vybavena kvalitní matrací.

Rohová sedačka rozkládací Sante

Potah, který se snadno udržuje

Stačí málo – dítě s propiskou, domácí mazlíček či obyčejný flek od čaje a čalounění je na odpis. Potah by měl být nejen hezký a designový, ale také by se měl dát dobře udržovat a něco vydržet. Pokud tedy máte děti nebo zvířata, můžete si pořídit snímatelný potah, který se při zašpinění dá sundat a vyčistit. 

V případě, že potah snímatelný není, drobné skvrny můžete vyčistit běžnými domácími čističi. Vždy je ale doporučujeme nejdříve vyzkoušet na méně viditelném místě sedačky - aby ji neponičily. Pokud je sedačka hodně zašpiněná, využijte služeb specializovaných firem.

Starou sedačku můžete nechat přečalounit

Praktické záležitosti při výběru sedacích souprav nemusí být na úkor designu vašeho vysněného obýváku, stačí je jen zohlednit při výběru. Kvalitní a hezká pohovka vydrží roky a stane se centrem společenského života bez toho, aby utrpěla. V současné době je v nabídce nepřeberné množství sedaček a nakonec, i kdyby se na ní podepsal zub času a dětských pastelek, vždycky ji můžete nechat přečalounit.

 

Sedací souprava do U rozkládací Mentor

 
Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0