Zakoukej se do zrcadla

Hledáš-li elegantní a užitečný doplněk interiéru, zrcadlo je správná volba. S tvým hnízdem udělá velké divy. Doplní světlo tam, kde chybí, zvětší malé prostory a je k dispozici ve všech tvarech a velikostech, takže si každý snadno najde ono pomyslné zrcadlo svého srdce.

Zrcadlo Trento

Které zrcadlo se ke mně hodí?

Nejčastěji v domácnostech najdeme nástěnná zrcadla. Věší se na zeď stejným způsobem jako obrazy a mohou je do určité míry nahradit. Stejně jako u všech závěsných dekorací a úložných prostorů spočívá jejich výhoda v tom, že šetří prostor místnosti. Existují i nalepovací zrcadla, která nevyžadují vrtání. 

Stojací zrcadla sice zabírají více prostoru, ale o to jsou elegantnější. Nejčastěji je najdeme v ložnicích a interiérech v klasickém stylu. Tato zrcadla existují také v polohovatelné variantě, která umožňuje si flexibilně nastavit úhel a natočení.

Zrcadlo SemiDej si to za rámeček!

Důležitým prvkem pro sladění zrcadla se zbytkem interiéru je rám. Paleta materiálů je široká, přesvědčte se sami:

Nejběžnější jsou rámy ze dřeva či materiálů na jeho bázi (lamino, MDF). Nejlépe zapadnou do skandinávských a rustikálních domácností. Jejich povrch je ve většině případů ošetřen matným lakem a dražší kousky bývají zdobeny dekorativními výřezy.

Kovové rámy výtečně zapadnou do moderních, industriálních a retro domácností. Jejich předností je vysoká míra elegance.

Do moderních domácností skvěle zapadnou také plastové rámy. Na rozdíl od kovových jsou k dispozici v široké paletě barev, a proto si výtečně rozumí s výraznými prvky retro stylu.

Variantou pro fajnšmekry jsou zrcadla bez rámů. Z jejich minimalistického designu srší elegance. Ze všech variant materiálů jsou nejlepší volbou pro rozjasnění nebo optické zvětšení interiéru.

Zrcadlo TampereKam s ním?

V koupelně je zrcadlo nezbytnou součástí. Nejčastěji ho najdeme nad umyvadlem, a pokud chceme maximálně využít prostor, můžeme zvolit závěsnou skříňku s vestavěným zrcadlem na dvířkách. Pokud nechceme přímo skříňku, součástí relativně velkého množství koupelnových zrcadel je také praktická polička.

Zrcadlo by nemělo chybět na místech, kde se oblékáme, tedy nejčastěji v ložnici a v předsíni. Důležitý je dostatek světla, abychom se dobře viděli. Proto je dobré zrcadlo umístit na stěnu protilehlou k oknům. Je dobré zvolit velké zrcadlo, ve kterém uvidíte celý svůj outfit.

Zrcadla dokážou divy také v obývacím pokoji. Slouží primárně jako stylová dekorace a opticky zvětšují prostor. Při hledání ideálního místa pro umístění zrcadla je důležité myslet na to, co bude zrcadlo odrážet. Při umístění nad pohovku bude zrcadlo tvořit příjemné zátiší.

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0