GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Jak sladit barvy nábytku

Ptáš se, jak vykouzlit tu pravou atmosféru domova plného pozitivní energie, pohody a klidu? Je to jednoduché. Stačí, když si vybereš nábytek, který se ti líbí, doplníš ho vkusnými dekoracemi a pokoj vymaluješ tu správnou barvou. Nevíš, která barva to je? Podívej se na naše barevné kolo a přečti si, jaká nálada je typická pro určitou barvu.

Psychologie barev

Na tohle nezapomeň

Barva je jako kouzelný proutek. Místnost může opticky zvětšovat nebo zmenšovat, prodlužovat, ubrat jí světlo nebo ji prozářit.

Velké plochy je dobré vymalovat neutrální barvou, výrazné barvy se hodí pro menší plochy nebo doplňky.

Hlavním efektem tmavých barev je optické zmenšení a ztmavení místnosti. Všechny přírodní barvy a odstíny budou působit uklidňujícím dojmem a budou pozitivně působit na lidskou psychiku. Pamatujte na to, že příliš syté barvy jsou sice moderní, ale brzy se okoukají.

Jak pracovat s barevným kruhem

 

V barevném kruhu najdeš jednotlivé barvy, které jsou v něm poskládané podle vzájemných vlastností. Kruh se nejčastěji skládá z 12 barev, které vycházejí z odstínů červené, žluté a modré.

 

Pokud do něj nakreslíš obrazce, jako jsou: čtverec, čára, trojúhelník, obdélník, šestiúhelník, získáš na jejich vrcholech barvy, které k sobě budou ladit.

Kontrastní barvy jsou ty, které jsou bezprostředně naproti sobě. K červené bude ladit zelená a k oranžové modrá. Jedná se o odvážnější způsob ladění barev. Tvůj interiér pak bude živější.

Tón v tónu je takové ladění barev, které se na kruhu nacházejí v bezprostřední blízkosti. Jako příklad můžeme uvést odstíny žluté. Jeden z odstínů by měl být vždy dominantnější.

Bílá a černá barva na kruhu nejsou zastoupeny, protože se hodí k jakékoliv barvě z barevné palety.

 

 

 

 

Čtverec

Čára

Trojúhelník