GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Jak vybrat nábytek do kanceláře

Pracovní prostředí ovlivňuje váš pracovní výkon. Pokud se vám v práci líbí, určitě se to promítne i ve vašich výsledcích. Základem je nejen dostatek světla v místnosti, ale také kancelářské židle a křesla pro zdravé sezení a dostatečně velký pracovní stůl. Důležitým vybavením jsou také mobilní kontejnery, skříně a police, do kterých pohodlně schováte šanony, papíry a potřebné dokumenty.

Obecná pravidla

Vybavení do kanceláře vybírejte vždy s ohledem na velikost místnosti. Zaměřte se také na to, jak je situovaná a jestli v ní sedí více zaměstnanců najednou.

Pokud v kanceláři pracuje více lidí, měli by mít svoje soukromí. Abyste pracovní prostředí oddělili alespoň opticky, můžete použít třeba vyšší květinu, dekorační předmět nebo menší skříňku.

Dostatek světla musí mít každý pracovník, i ten, který sedí v rožku. Pokud v místnosti nejsou dostatečně velká okna, je nutné nahradit denní světlo umělým osvětlením, které na oči zaměstnanců bude působit co nejpřirozeněji. Přirozené světlo uleví namáhaným očím a ještě vám zlepší náladu.

Pokud se vám nechce vybírat police, skříně, kontejnery a stoly zvlášť, můžete zvolit již sestavené kancelářské programy, které vám nabídnou kompletní vybavení kanceláře.

Kompletní kancelářský nábytek

Kancelářský stůl

Umístění a velikostpracovního stolu záleží na velikosti kanceláře. Stůl by měl být blízko okna, ale neměly by na něj dopadat přímé sluneční paprsky. Důležitým faktorem pro výběr stolu je také to, jestli je zaměstnanec pravák nebo levák. Pokud je zaměstnanec pravák, měl by být kontejner nebo šuplík umístěný vlevo. U leváka nastává opačná situace, zásuvky by měly být vpravo. Co se týče světla, to by mělo pravákovi na stůl dopadat zleva a levákovi zprava.

Úhel dopadu světla je také důležitý pro monitor. Pokud by na něj světlo dopadalo ze špatného úhlu, mohl by se nepříjemně lesknout nebo ztmavovat. Tyhle přechody nejsou vhodné pro vaše oči, protože se zbytečně namáhají.

Více rad a tipů, jak si vybrat správný kancelářský stůl se dozvíte v článku Jak vybrat psací stůl.

Jak vybrat psací stůl

Kancelářské židle a křesla

Židle a křesla jsou nejdůležitějším nábytkem v kanceláři. Zásadně totiž ovlivňují vaše zdraví. Měla by být ergonomicky tvarovaná, aby byla vaše záda ve zdravé poloze a vy se tak vyhnuli nepříjemným potížím. Přední okraj sedadla by měl být zaoblený, protože tak předcházíte nadměrnému tlaku na žíly v podkolení.

Na výběr máte křesla a židle různých potahových materiálů jako je kůže, syntetická kůže, nebo textil. Židle a křesla by se měla vybírat na základě kvality, účelnosti a designu. Měla by totiž ladit s charakterem kanceláře.  

Kvalitní kancelářská židle by měla být ukotvená na pěti kolečkách, která zaručí dobrou stabilitu. Opěra zad by měla kopírovat páteř, ale také ji dostatečně podpírat. Dalším prvkem, který se postará o vaše pohodlí, jsou ruční opěrky. Židle by také měla mít centrální pružinu, která tlumí nárazy a vlastní mechaniku, díky které si můžete nastavit židli podle vlastních požadavků.

Pokud se chcete vyhnout bolesti zad, udržujte páteř ve tvaru písmene „S“, za stolem se uvolněte, relaxujte a několikrát za hodinu se ve stoje protáhněte. Změna pozice těla totiž efektivně ovlivňuje nejen tělo, ale i mysl. 

                                                                                        Kancelářské židle