GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tři, pět nebo sedm zón? Udělejte si jasno v zónových matracích

Při hledání postelové matrace určitě narazíte na to, že některé matrace jsou třízónové, některé pětizónové a některé sedmizónové. V čem jsou mezi nimi rozdíly – a pro jaké lidi jsou vhodné?

Co je to vůbec zónování?

Když ležíte na matraci, vytváříte na některé její části větší tlak než na jiné. Nejvíce na matraci tlačíte ve středu těla, naopak nejméně v oblasti nohou. U nezónových matrací pak dochází k tomu, že se tzv. proleží – prostředek matrace je viditelně prohnutý a opotřebovaný, zatímco kraje vypadají skoro jako nové.

Zónové matrace na tento problém reagují tím, že jsou v těch nejvíce namáhaných částech speciálně vyztužené, případně vyrobené z jiného typu pěny, která je odolnější. Naopak v těch méně namáhaných částech jsou zase měkčí. Výsledkem je ergonomická matrace, na které se velmi příjemně leží a ulevuje od bolesti zad nebo krku.

Schéma zónové matraceSchéma zónové matrace

 

Třízónová matrace

Základní zónová matrace se třemi zónami. Tato matrace je vyztužená ve svém středu, tedy v části, na kterou při spánku vytváříte největší tlak. Naopak kraje – oblast hlavy a oblast nohou – jsou výrazně měkčí.

Třízónové matrace jsou ze všech zónových matrací nejlevnější. Pokud ale nemáte problémy se spánkem a nic vás ráno nebolí, bude vám tato matrace bohatě stačit.

 

Matrace Lea ze studené HR pěny má 3 anatomické zóny

Matrace Lea ze studené HR pěny má 3 anatomické zóny

 

Pětizónová matrace

Pokročilá zónová matrace s pěti zónami. Tato matrace má dvě středně tvrdé zóny pro hlavu a nohy, dvě měkké zóny pro ramena a kolena a jednu středně tvrdou zónu pro střed těla. Vašemu tělu se tak přizpůsobuje lépe než matrace třízónová.

Pětizónové matrace jsou velmi pohodlné, skvěle kopírují křivky těla a optimalizují rozložení zátěže. Díky tomu dlouho vydrží a pomohou všem, které ráno po probuzení bolívají záda nebo za krkem.

 

Matrace z paměťové pěny Sweet Sleep má 5 zón.Matrace z paměťové pěny Sweet Sleep má 5 zón.​

 

Sedmizónová matrace

Nejvyspělejší zónová matrace se sedmi zónami. Tato matrace má stejné zóny jako pětizónová, ale mezi měkkou částí a středně tvrdým prostředkem jsou lépe odstupňované přechody, které vytváří pomyslnou šestou a sedmou zónu.

Sedmizónové matrace můžeme doporučit všem, kteří si potrpí na kvalitu nebo mají problémy se spánkem. Tato matrace se nejlépe přizpůsobuje vašemu tělu, přináší úlevu od bolesti a v kombinaci s kvalitním roštem zaručuje velmi kvalitní spánek.

 

Matrace Aquatic Antibacterial má 7 anatomických zónMatrace Aquatic Antibacterial má 7 anatomických zón

 

 

Pro koho zónové matrace nejsou vhodné?

Zónové matrace nejsou vhodné pro děti nebo dospělé s výškou pod 150 cm. V takovém případě totiž nedosáhnete až na kraje matrace, zóny podpírají nesprávné části těla a matrace spíše škodí, než by pomáhala.

Podobně zónové matrace nedoporučujeme lidem, co usínají a spí na břiše. Matrace počítají s tím, že spíte na zádech nebo na boku – při spaní na břiše vás tvrdší střed matrace bude nepříjemně tlačit. V takovém případě ale zvažte, zda svou oblíbenou polohu při spánku raději nezměnit. Spaní na boku je totiž zdravější a pro člověka přirozenější.