GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Pravá kůže

Pravá, přírodní useň (čti zpracovaná kůže) se vyrábí nejčastěji z kůže hovězí. Ve všech oblastech jejího využití jde vždy o ceněný materiál, který je zárukou kvality, exkluzivity, působí elegantně a komfortně. V čalounictví je důležitý její nadčasový vzhled a vlastnosti plynoucí z přírodního původu, jako je neopakovatelná dlouhotrvající vizáž. Pro potahy získávaná hovězí kůže se povětšinou řeže na 2-3 vrstvy. První nejsvrchnější vrstva je nejkvalitnější a používá se na sedáky, druhá pro podpěrné a opěrné díly a třetí například na záda sedaček. Dle použitých vrstev a jejich rozvržení se stanovuje cena výrobku. Náklady přirozeně rostou s rozsáhlejším použitím nejkvalitnější vrstvy. K výrobě čalounění slouží kůže s tloušťkou v rozmezí 0,9 – 1,2 mm.

Mezi nesporné kvality kůže patří dlouhá životnost oproti ostatním potahovým materiálům, látkovým i ze syntetické či modifikované kůži, prodyšnost a schopnost přizpůsobit se okolní teplotě, chladný povrch se relativně rychle zahřeje. Snadno se čistí a je vhodná i pro alergiky. Znalci ceněné charakteristiky usně jsou například vůně a individualita každé kůže daná přírodním původem a opotřebováním výrobku. Během užívání vzniká neopakovatelná patina tvořená místy s vyšším leskem či hladkostí díky častému využívání, záhyby, „vráskami“ apod.

Při údržbě kůže, která je nesmírně snadná, ale nesmí se podcenit, se dodržuje několik obecných pravidel. Pravidelné čištění a ošetřování značně prodlužuje životnost sedacího nábytku. Prostředky specializované na kůži je vždy dobré vyzkoušet na méně viditelném místě, aby se odhadla požadovaná reakce a patřičná dávka. Vlažnou vodou navlhčený bavlněný hadr nic při velmi jemném čištění nepokazí, ale pozor, všechnu vlhkost i kapalinu je třeba neprodleně vysát papírovou či bavlněnou utěrkou.

Pro kůži jsou ideální přirozený vzhled, přírodní barvy a tóny, ty se aplikují namáčením nebo stříkáním. Mezi technologie zpracování patří pigmentace pro zvýšení odolnosti a zachování živočišného charakteru, anilinování pro nejkvalitnější kůže, broušení přinášející sametový povrch se zvýšenou propustností vlhkosti a mačkání pro sjednocení struktury nebo vyražení vzorů na kůži. Přírodní původ s sebou přináší i jedinečnosti jako jizvy, cévky, pigmentové skvrny apod. zachycené v kůži. Ty nejkvalitnější bez defektů se zpracovávají minimálně pouze barvením v kádi tzv. anilinací, získají tak vynikající prodyšnost, hebkost a trvanlivost. Ostatní kůže projdou mechanickou úpravou a chemickým barvením, dostává se jim i impregnační vrstva proti skvrnám a jsou vhodné pro zatížená místa v domácnostech i jinde.

Výhody orpoti jiným čalouněním

  • nejkvalitnější potahový materiál
  • nejdelší životnost
  • snadno se čistí
  • jedinečný charakter a vlastnosti dané přírodním původem
  • neopakovatelnost a jednečnost každého kusu sedacího nábytku