GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

4 důležité aspekty při výběru vhodné matrace

Vybíráte novou matraci? Tak si ze všeho nejdříve odpovězte na několik následujících otázek, ať vyberete tu správnou, vhodnou pro vás i vaši postel. 

1. Na jaký rošt matrace přijde?

Dnes máme již několik druhůpostelových roštů,a bohužel ne každý je vhodný pro konkrétní matraci. Pevný rošt, někdy také nazývaný laťkový, bývá součástí nových postelí. Je spíše pro nenáročné majitele, jelikož na rozdíl od těch lamelových nepruží, a tím pádem se i hůře přizpůsobí lidskému tělu. Na takový rošt se nejvíce hodí matrace pěnové, kvůli pohodlí co nejvyšší. Lamelové rošty je možné zakoupit v mnoha provedeních. Existují například pevné lamelové rošty, polohovatelné, nebo motorové. Na takové rošty se dá umístit téměř jakákoliv matrace. 

Rošt Double expert, 80x200 cm, polohovací

2. Kdo na matraci bude spát? 

Nosnost matrace je dalším důležitým aspektem při výběru. Bude na matraci spát dítě, dospělý muž, nebo drobná žena? Naštěstí každý výrobce uvádí nosnost svých matrací, takže je v tomto směru poměrně jednoduché si vybrat tu správnou. Uváděná nosnost se vždy uvádí jako maximální povolená. Čím větší rezervu si člověk nechá, tím spíše předejde jejímu opotřebení. Obecně by také mělo platit, že čím vyšší je uvedená objemová hmotnost, tím více je matrace odolná vůči zátěži. Tento parametr se uvádí v kg/m3.

3. Jaká je ideální tuhost a výška?

Co se týče tvrdosti matrace, je důležité si uvědomit, že jednomu člověku se může zdát matrace tvrdá, druhému naopak. Může za to rozdílná váha lidí. Pokud si například na matraci lehne muž s vyšší váhou, bude ji vnímat úplně jinak než jeho drobnější polovička. Tento parametr se většinou uvádí v číslech 1 až 5. Jednička značí nejměkčí matraci, pětka nejtvrdší. 

 

Příliš měkké matrace nemusí být nejlepší volbou pro vaše záda, a to jak z pohledu zdravotního, tak i z hlediska pohodlí a kvalitního spánku. Vždy je dobré strávit klidně i delší dobu zkoušením různých matrací, dokud nenaleznete optimální tvrdost. V případě manželských postelí můžete vybrat i různoutvrdost matrací, aby vyhovovala oběma stranám. 

 

4. Jaký typ matrace je vhodný?

Zde se můžeme setkat s mnoha různými názory. Někomu vyhovuje matrace pěnová, jinému pružinová. Naštěstí je nabídka na trhu dostatečně velká a vybrat si tak může každý. Jak se od sebe typy matrací liší? 

 

- Pěnové matrace jsou nejprodávanější a mají mnoho typů. Patří sem například matrace z PUR a HR pěny, tedy klasické molitanové. V matracích se PUR a HR materiály používají především dohromady v několika vrstvách, takže výsledkem je pevná a zároveň dostatečně pružná a odolná matrace. Pěnové matrace jsou vhodné pro oba typy uvedených roštů. 

 

-Paměťová pěna, někdy nazývaná líná, je zárukou vysokého komfortu při spánku. Ze zdravotního hlediska je ideální, jelikož se lidské tělo nachází v ideální poloze a je v ní stabilizováno. 

 

-Pružinové matrace nepatří mezi nejoblíbenější typy, přesto si je lidé stále kupují. Svým majitelům nabídnou dobré přizpůsobení vůči tělu a velkou vzdušnost. Pružinové matrace jsou vhodné na pevné rošty, nikoliv na lamelové. 

 

-Latexové matrace mají velmi nízkou tuhost, a to v rozmezí 1 až 2. Latex rovněž nabízí dobrou přizpůsobivost vůči lidskému tělu díky velké pružnosti a elasticitě. Tyto matrace nejsou vhodně na laťkové rošty.

 

Pěnová matrace Sweet Sleep, 90x200x26