GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Jaké prvky nesmí chybět v moderní kuchyni?

Skříňky, které se zavírají tiše, trouba, která umí péct sama a zabudované spotřebiče, které jsou vždy po ruce? Moderní kuchyně není jen krásná a podle posledních designových trendů, ale také praktická a ergonomická. Podívejte se, jaké moderní prvky nesmí ve vaší nové kuchyni chybět.

Z čeho se vyrábí pracovní deska?

Kuchyňská pracovní deska se vyrábí z různých druhů materiálu, nejčastěji ale z vysokotlakého laminátu, tedy dřevotřísky s lamino povrchem a svrchní vrstvou, která jí dodává finální mat či lesk. Lákají nízkou cenou i vysokou odolností proti oděru, chemikáliím i vysokým teplotám.

Matná pracovní deska, lesklá přední strana

Mezi barevnými dekory si můžete vybrat prakticky cokoliv, nicméně mezi nejčastější volbu u pracovní desky patří matná šedá, tmavě šedá, případně lehce vzorovaná. U frontu, tedy čelních stran kuchyní, patří mezi trendy bílá a vysoký lesk, se kterou se setkáváme až u 80 % kuchyní. Bílá totiž prosvětluje a zvětšuje prostor a navozuje pocit čistoty. Trendy jsou blokové kuchyně, které si za velmi zajímavou cenu můžete poskládat dle libosti jako stavebnici.

Na bílou a vysoký lesk sází až 80 % domácností. Kuchyně Vicky White

Na bílou a vysoký lesk sází až 80 % domácností. Kuchyně Vicky White

Skříňky se zpomalovačem nebouchají

Moderní kuchyňské skříňky se pyšní zpomalovači, díky nimž při zavírání nebouchají. Horní skříňky se v rámci úspory místa nejčastěji otvírají nahoru. Spodní skříňky jsou často řešeny jako zásuvky, nejmodernější jsou tzv. metalboxy – kovové šuplíky s nízkou boční hranou a lištami, osazené čelem v dezénu kuchyně.

Spotřebiče jsou součástí kuchyně

Jednotlivé spotřebiče mohou být integrované do kuchyňské linky ve stejném designu. Nejčastěji se jedná o troubu a varnou desku, případně myčku. Ta může být případně pouze pod linkou. Vestavný však může být jakýkoliv spotřebič od myčky až po kávovar.

 

Vrchní skříňky se vyklápějí nahoru. Kuchyně Brick, detail vrchni skříňky. JENA NÁBYTEK

Vrchní skříňky se vyklápějí nahoru. Kuchyně Brick, detail horní skříňky. JENA NÁBYTEK

Elektřinu nebo plyn? Můžete mít obojí

Elektrická varná deska má mnoho výhod, ale řada profesionálů nedá dopustit na plynový sporák – třeba při přípravě steaků. Pokud se nemůžete rozhodnout, můžete vsadit na kombinaci – s úzkými domino deskami můžete mít třeba dvě plynové a dvě elektrické varné zóny v jednom designu.

Pokud hodně vaříte a přemýšlíte, jak velké mají jednotlivé plotýnky být, můžete vsadit buď na větší rozměr nebo rovnou na moderní bezzónové indukční varné desky. Nahřívají pouze hrnec, ať ho položíte kamkoliv.

Nezapomeňte na digestoř

Bez digestoře se dnes už žádná kuchyň neobejde. Vyzkoušejte moderní variantu – digestoř se spodním odtahem. Funguje na bázi uhlíkového filtru, díky čemuž se zbavíte starostí s mastnotou.

Chytrá trouba se zapne sama

Troubu umístěte tak, abyste se k ní nemuseli ohýbat. Velmi to uleví vašim zádům. Hitem jsou chytré trouby, které se v případě potřeby umí samy zapnout a dopéci večeři přesně v okamžik, kdy se vrátíte z práce. Funguje to jednoduše: ráno vložíte jídlo do trouby a nastavíte požadovaný čas. Než se trouba zapne, pokrm chladí, aby se nezkazil.

Vyberte si programy na míru, podle toho, co používáte. Dnes je základním vybavením gril, zvolit si ale můžete i mezi celou řadou programů: vaření v páře, ohřívání atd. Troubu navíc můžete mít napojenou na Wi-Fi a ovládat ji na dálku.

 

Vestavná indukční varná deska Amica ohřívá jen hrnec, nic víc.
Vestavná indukční varná deska Amica ohřívá jen hrnec, nic víc. 
 

Jak bude vypadat vaše nová kuchyň? 

Už se vám v hlavě rýsuje podoba vaší nové kuchyně? Inspirujte se našimi tipy a vyberte si takovou, která přesně zapadne do vašeho interiéru. Třeba s trendy šedou pracovní deskou a bílými zásuvkami a skříňkami s tichým dovíráním. Moderní technologie se postarají o to, aby se vaše jídlo nikdy nespálilo a nebolela vás záda. Prohlédněte si naši nabídku kuchyní.

 

Moderní trouby už dnes umí i chladit. Vestavná trouba Mora.

Moderní trouby už dnes umí i chladit. Vestavná trouba Mora.