GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Možnosti kování pro horní skříňky kuchyní

Pokud máte menší kuchyni, potřebujete prostor využít na maximum a pořídit si co možná nejvyšší skříňky. V tomto článku představíme, jaké možnosti kování pro horní skříňky na trhu existují. V zásadě jsou tři.

1) Závěsné panty

Závěsné panty jsou nejoblíbenější a nejlevnější variantou kování, které umožňuje klasické otevírání dvířek do stran. Panty zabírají velmi málo místa, snadno si je sami seřídíte a udrží i velká a těžká dvířka. Jsou proto vhodné pro takřka každou kuchyňskou skříňku.

Jejich nevýhodou je, že při rychlém zavírání dvířka hlasitě bouchají, což však snadno napravíte pantem se zpomalovačem nebo nalepením silikonových čoček na dvířka a rám skříně.

Prověření výrobci závěsných pantů: Swell, Hettich

Závěsné panty s tlumením

2) Písty

Pro nízké skříně či skříňové nádstavce můžete použít písty. U pístů se dvířka skříněk neotvírají do stran, ale nahoru, což je často pohodlnější.

Písty vždy pořídíte v kombinaci s panty, kdy panty drží dvířka a písty slouží jako podpěra. Doporučujeme, abyste si pořídili písty se zpomalovačem, které jsou odolnější, silnější a mají delší životnost.

Nevýhodou pístů je, že se v porovnání se závěsnými panty rychleji opotřebují a musíte je čas od času vyměnit. Dvířko navíc nesmí být moc vysoké, doporučuje se maximálně 45 cm. Jinak ho písty neudrží.

Prověření výrobci pístů: GTV

Písty

                              PÍSTY

 

3) Výklopy

Poslední možností jsou takzvané výklopy. U těchto pantů se dvířka skříně vyklápí nebo skládají – zabírají tak minimum prostoru a při otvírání můžete stát v těsné blízkosti u skříně, aniž byste museli ustupovat dozadu. Pro malé kuchyně ideální řešení.

Výklopy při otevírání dvířek kdykoliv zastavíte. Nemusíte tak otevírat celou skříň, ale jen ji pootevřete natolik, abyste si pohodlně vzali sklenici nebo uklidili talíř.

S výklopy se taktéž velmi pohodlně manipuluje. Dveře při zavírání nikdy nebouchají, stačí je jen jemně stáhnout a ony se samy pomalu dovřou. Stejně tak při zdvihu nemusíte vynakládat žádnou velkou sílu, jenom mírně zatlačíte směrem nahoru a dvířka se ochotně otevřou.

Jedinou nevýhodou výklopného kování je vyšší cena. Komfort a vysoká kvalita kování ale tuto nevýhodu velmi silně vyvažují.

Prověření výrobci pístů: BLUM Aventos

Aventos

Kování u horních skříněk zásadním způsobem určuje, jak dobře se v kuchyni při vaření budete cítit. Neuspěchejte proto výběr a zvolte variantu, která vám umožní pohodlnou manipulaci s dvířky všech skříní.